HornonitRUN-u sa zúčastnia aj bežci zo Žiliny

n 13.6.2016 13:30 - Prievidza

Prievidza a Bojnice budú v septembri opäť patriť bežcom. Už druhý ročník podujatia pre širokú verejnosť HornonitRUN, ktorého trasa povedie z Prievidze do Bojníc, ponúkne aj viacero noviniek. Organizátor pretekov Hornonitriansky beh v týchto dňoch spustil registráciu bežcov.

„Radi by sme do behu vo väčšej miere zapojili deti a školopovinnú mládež, preto sme okrem behu na päť a desať kilometrov pripravili aj niekoľko detských kategórií, v ktorých môžu súťažiť aj deti v predškolskom veku. Zároveň sme umožnili aj deťom mladším ako 15 rokov zúčastniť sa behu na päť kilometrov a osobám mladším ako 18 rokov zasa behu na desať kilometrov,“ uviedla riaditeľka pretekov Magdaléna Dorčáková.

Inšpiráciou pre novinku v podobe detských kategórií bol pre organizátora podujatia desaťročný Dominik, ktorý v minulom roku bez prípravy odbehol spolu s mamou päťkilometrovú trať.

Najmladší pretekár mal 15 rokov

„Pevne verím, že prilákame do Prievidze a Bojníc aktívnych rodičov s deťmi zo širokého okolia. Okrem behu si môžu naplánovať napríklad aj návštevu ZOO, ktorá bude v tento deň pre všetkých účastníkov úplne zdarma,“ priblížila Dorčáková.

Vlani sa na behu zúčastnilo dovedna 125 pretekárov nielen z Prievidze a Bojníc, ale aj zo Žiliny, Banskej Bystrice, Nitry, Komárna či Bratislavy. Najmladší pretekár mal necelých 15 rokov, najstarší 80. „Verím, že opäť privítame na štarte mužov aj ženy, profesionálov aj amatérov, mladých juniorov aj ostrieľaných veteránov a spoločne si užijeme deň plný športu a zábavy,“ dodala Dorčáková.

Registráciu na preteky, ktoré sa budú konať 18. septembra, spustili 1. júna. Bližšie informácie o behu sú dostupné na oficiálnej stránke podujatia www.hornonitrun.sk.

Text a foto: TASR