Na Imagináciách sa predstavia svetoví umelci, tento ročník bude posledný

n 12.6.2016 19:00 - Košice

Multižánrové predstavenie pod holým nebom, známe ako Imaginácie, sa uskutoční v Košiciach vo štvrtok, 16. júna. Takmer 100 účinkujúcich z rôznych krajín sveta sa stane súčasťou divadelnej šou pod holým nebom v Mestskom parku. Predstavenie sa uskutoční tri večery po sebe, vždy po zotmení.

Imaginácie sú predstavením, ktoré využíva rôzne priestory a kombinuje viacero druhov umenia, ako je akrobacia, tanec, spev, projekcia či živá hudba.

Podľa organizátorky a režisérky podujatia, Ľuby Blaškovičovej, medzi najatraktívnejších účinkujúcich v tomto roku patria ruský akrobat na čínskej tyči Jegor či lietajúci artisti z Francúzska.

„Inšpirovali sme sa na festivale v Tarrege, kde sme videli podobné predstavenie na lietajúcich hrazdách a rozhodli sme sa, že niečo také musíme priniesť aj košickým divákom,“ uviedla Blaškovičová. Okrem zahraničných umelcov sa predstavia aj domáci účinkujúci z Košíc.

Pribúdajú nové zoskupenia

„Príbeh sa tentoraz bude odohrávať iba v Mestskom parku a spolu s účinkujúcimi sa budeme presúvať od jazierka ku korčuliarskemu pavilónu, cez trávnaté plochy až k multifunkčnému ihrisku. Na žiadosť divákov opäť zapojíme do predstavenia aj fontánu pri železničnej stanici,“ priblížila organizátorka.

Témou tohto ročníka sú štyri živly – oheň, voda, zem a vzduch.

Tento rok bude posledný

Podľa organizátorov budú tohtoročné Imaginácie posledné, pretože Staromestskému divadlu P. Raševa sa nedarí získať dostatočnú podporu na financovanie projektu.

„Peniaze boli najväčším problémom už v ostatných dvoch rokoch a aj teraz. Projekt takého rozsahu sa nedá utiahnuť z lokálnych samosprávnych zdrojov,“ uviedla Blaškovičová s tým, že diváci a sponzori prispeli sumou 20.000 eur. Podľa jej slov však ide iba o pätinu z celého rozpočtu festivalu.

Text a foto: TASR