Futbalisti Prešova sa po troch rokoch vracajú späť medzi slovenskú elitu

n 11.6.2016 13:55 - Prešov

Po dramatickom závere druhej ligy sa z postupu do najvyššej súťaže radujú futbalisti prešovského Tatrana. Zápas proti Seredi, v ktorom mohli spečatiť postup, zvládli bez väčších problémov a umlčali tým reči neprajníkov pochybujúcich o postupových ambíciách.

Futbalisti Prešova, ale aj VSS Košice, sa v závere DOXXbet II. ligy presvedčili, že posledný krok býva najťažší. Oba tímy sa v posledných kolách súťaže dostali do situácie, v ktorej im k postupu stačilo zvládnuť zápas nad papierovo slabším súperom.

Obaja dostali prakticky dve príležitosti rozhodnúť o postupe. Košičania premárnili obe, Prešov iba prvú. Druhú príležitosť na návrat do najvyššej súťaže po troch rokoch si Prešovčania nenechali vziať.

NEPREHLIADNITE: EURO 2016: Francúzsko - Rumunsko 2:1, favorita spasil inšpiratívny Payet

Víťazstvom 3:0 nad Sereďou dali jednoznačnú odpoveď všetkým kuvikom pochybujúcim o ich snahách postúpiť. "Počúval som z každej strany, že ten posledný zápas nezvládneme alebo že nechceme postúpiť.Vari každý nás odpisoval a nás teší, že sme takýmto neprajníkom zavreli ústa. Pocity z postupu sú o to lepšie, že sme ho vybojovali prakticky iba my prešovskí odchovanci" uviedol Peter Katona, strelec psychologicky dôležitého druhého gólu Prešova proti Seredi.

O psychickej úľave hovoril aj kapitán Patrik Jacko. "Nedávne týždne boli ťažké na psychiku. Každý sa nás pýtal, či chceme postúpiť a mnohí o tom pochybovali. Teraz je na chalanoch vidno, ako to z nich po postupe opadlo," poznamenal Jacko.Prešovčania sa do najvyššej súťaže vracajú po troch rokoch. Opustili ju na konci takisto dramatickej sezóny 2012/2013, keď prehrali domáci zápas s Trnavou. Aj o návrate Tatrana do najvyššej súťaže sa rozhodlo na prešovskom štadióne, zhodou okolností proti tímu geograficky blízkemu Trnave.

Radosť prešovských hráčov z postupu bola obrovská, množstvo odchovancov Tatranu naplnilo želania fanúšikov. Oslavy preto ešte pár dní potrvajú. "Sú tu typy hráčov, ktorých možno bude treba aj hľadať," vtipne poznamenal kapitán Jacko a vážnejším tónom dodal: "Oslavy si určite užijeme, ale po nich sa už pripravíme na novú sezónu.
 

To obdobie prípravy bude krátke, ale pre nás je dobré, že už máme naplánovanú prípravu. Začíname 21. júna, pár dní na to ideme do Česka na turnaj. Príprava bude krátka, ale urobíme všetko pre to, aby sme boli ostatným tímom Fortuna ligy dôstojným súperom," povedal kapitán 1. FC Tatran Prešov.

TASR, foto: TASR