Karlova Ves čistejšia vďaka dobrovoľníkom

n 10.6.2016 12:41 - Bratislava IV

Rekordný počet viac ako 500 dobrovoľníkov sa dnes podieľa na skrášľovaní bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Ľudia zo samosprávy, zamestnanci rôznych firiem, z neziskového sektora, škôl aj širokej verejnosti pomáhajú čistiť najmä verejné priestranstvá.

Mestská časť sa zapojila do podujatia Naše mesto s projektom Naša krajšia Karlova Ves.

Ach, tie verejné priestranstvá...

"Záujem zo strany dobrovoľníkov nás potešil a veľmi oceňujem túto akciu Nadácie Pontis. Je veľmi pekná, pretože umožňuje ľuďom, ktorí celé dni sedia v kancelárii, aby sa fyzicky zapojili do skrášľovania nášho okolia, životného prostredia. Najviac nás trápia verejné priestranstvá, ktoré nestíhame udržiavať, ako by sme chceli, lebo naše možnosti sú napäté, kapacity obmedzené, finančných prostriedkov v samospráve je málo," zdôvodnila potrebu tejto pomoci starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

MČ poskytla štetce

Mestská časť dobrovoľníkom poskytla štetce, náterové hmoty, náradie a ďalšie materiálové potreby. Tí čistia najmä veľmi frekventované priestory, ako je oddychová zóna Líščie údolie, vstup do cintorína Slávičie údolie a do botanickej záhrady, parkoviská, okolie zastávok MHD, detské ihriská, námestia, centrálna zónaPribišova, kde natierajúlavičky či z dlažby odstraňujú žuvačky. Samospráva vybrala 14 aktivít na vyčistenie a skrášlenie priestranstiev, ktoré obyvatelia využívajú na aktívny oddych.

Odstraňujú grafity

Najviac - 150 dobrovoľníkov pomáha v areáli Základnej školy Alexandra Dubčeka. "Počas dvoch dní odstránime grafity z hracích prvkov, lavičiek, stĺpov a múrov na Školskom námestí. V blízkom športovom areáli natrieme plot, unimobunky, futbalové brány a v školských šatniach natrieme obvodové steny," povedal Martin Gabaj zo Združenia rodičov a zástupcov žiakov v uvedenej škole. 

Ďalší dobrovoľníci čistia pás lesa nad sídliskom Dlhé Diely, maľujú ihriská medzi ulicami Karloveská a Brodská i v areáli Materskej školy na Adámiho ulici. Iní sadia mladé stromčeky, zveľaďujú Karloveské centrum kultúry, revitalizujú denné centrá na Tilgnerovej aj Lackovej ulici a začali budovať komunitnú záhradu na Kuklovskej ulici.

"Zo všetkých miestnych úradov v hlavnom meste má Karlova Ves najviac skrášľovacích a upratovacích aktivít," dodal hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

(tasr), foto: TASR