Ladislav Dávid: Bezgólová remíza je spravodlivá

n 30.5.2016 14:33 - Rožňava

Futbalisti Rožňavy cestovali v 28. kole štvrtej ligy do Veľkého Folkmáru. Keďže sa im v predchádzajúcich stretnutiach podarilo prvé tri tímy zdolať, chceli uspieť aj u štvrtého. Nakoniec sa museli uspokojiť so ziskom jedného bodu za bezgólovú remízu.

V horúcom slnečnom počasí na veľmi tvrdom ihrisku sa hral od začiatku opatrný futbal. Ako aj my tak aj domáci nechceli inkasovať. V prvom polčase sme si vytvorili viac šancí. Najväčšiu mal Hajdúk, keď hlavičkoval do brvna. V zápase a aj pred ním nás opäť neobchádzali zranenia, keď už cez polčas odstúpil z hry Greško a do Veľkého Folkmáru s nami necestoval pre zranenie ani Lippai. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Naše vyložené šance sme nedokázali premeniť a domáci hráči hrozili len zo štandardných situácii, ktoré najmä na konci zápasu mali veľa. Konečná remíza je spravodlivá. Teší ma, že sme natiahli sériu bez prehry na ďalší zápas, že sme neinkasovali gól a že prvý celý zápas po zranení odohral Michal Gere. Dúfam, že sa na posledný domáci zápas pripravíme lepšie a podáme dobrý výkon, aby sme potešili našich fanúšikov a rozlúčili sa s domácim ihriskom v tejto sezóne víťazstvom,” zhodnotil tréner Dávid.

(jv)

FK Slovan Veľký Folkmar – MFK Rožňava 0:0, ŽK: Pavol Gere, Kovács. Zostava MFK Rožňava: Mišina - Breuer, Pavol Gere, Sappanoš, Drobňák - Hajdúk, Kovács, Ďuríček (89. Pollák), Greško (46. Korfanta) - Michal Gere, Figúr.