Miroslav Poliaček proti Tatranu nenastúpil

n 31.5.2016 13:23 - Prešov

Pre niektorých hráčov je súperenie s Tatranom Prešov v nadstavbe II. ligy oveľa špecifickejšie a citovejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Naposledy sa o tom presvedčil aj Miroslav Poliaček, dlhoročná opora zelenobielych, ktorý sa po návrate z poľského angažmánu uchytil v Žiari nad Hronom Dolnej Ždani. 

Skúsený stredopoliar sa na trávniku Tatrana neobjavil. Dôvod bol však prozaický a objasnil ho samotný hráč, ktorý meranie síl sledoval z lavičky náhradníkov, kde však sedel oblečený v civile. „Mám problém s kolenom, opúchalo mi to, mám presilenú šľachu, takže radšej som si kopačky neobul,“ rozhovoril sa tento borec. Takže to nebol taktický manéver či úskok z vašej strany? „V žiadnom prípade.“ Hoci Pohronie prekvapivo remizovalo v Prešove, mohlo aj vyhrať.

Zápas ťažko prežíval

„Bol to rušný zápas, šancí bolo neúrekom na oboch stranách. Ťažko som to prežíval, bolo to náročné. Želal som úspech nášmu celku, ale zároveň žičím aj postup Tatranu. Takže -  ako sa hovorí – jedno oko sa smialo, druhé plakalo.“ Boli sme zvedaví,  ako vnímal silu domáceho tímu, kde pred časom účinkoval:

„Sú to mladí chlapci, azda len s výnimkou  Vila Macka, Peťa Katonu, Paľa Cicmana, Paťa Jacka či Tubobemiho  nemajú bohaté skúsenosti. To sa nedá ničím nahradiť. Ja som spoluhráčom pred zápasom hovoril, že pokiaľ nedajú domáci na začiatku rýchly gól, tak to bude vyrovnané a dramatické až do konca.“ Mimochodom, Miro Poliaček videl Prešovčanov už aj predtým v akcii, má teda pomerne solídny prehľad o ich kvalite. „Ide o šikovných chlapcov.“

Tatran je jeho srdcovka

Nuž, možno by sa práve v závere nadstavby, keď Prešovčania bojujú o postup, no strácajú príliš rozšafne potrebné body, zišiel aj takýto matador. „To neviem, musia to posúdiť iní.“ S odstupom času vás nemrzí, že ste v Tatrane skončili? „Ťažko povedať. Pokiaľ sa tu ukážem, tak sa automaticky vynoria spomienky, veď som v tomto klube prežil veľa pekného. Je to takpovediac moja srdcovka, ale čas  sa nedá vrátiť, dnes hrajú iní chlapci. Taký je futbalový život.“

Napriek tomu, že z Prešova odišiel, predsa má k nemu vrúcny vzťah, čo dokumentoval aj nasledovnými slovami:„Za seba môžem povedať azda toľko, že najbližšie v Košiciach na pôde FC VSS urobíme maximum pre to, aby sme uhrali zase dobrý výsledok a Tatranu tak nepriamo pomohli,“ uviedol borec, ktorý má síce v Pohorní kontrakt ešte na pol druha roka, ale akurát v deň zápasu v Prešove sa bavil s trénermi i funkcionármi o svojich nových vyhliadkach.

Bude meniť klub

„Mám nejaké možnosti na iné smerovanie kariéry a vyzerá to na deväťdesiat percent, že zakotvím inde a v klube mi nebudú robiť problémy. Pokiaľ ide o prípadné ďalšie pôsobisko, tak prezradím len toľko, že ide o druholigový celok, ktorý je ambiciózny. Páčia sa mi jeho plány.“  

V Pohroní sa ostrieľaný kozák cíti dobre, pochvaľuje si zanieteného majiteľa a nadšených funkcionárov, hoci vie, že niektoré veci treba posunúť a postupne sa tak deje. Dotkli sme sa i nadstavbovej fázy zápolení, v ktorej Pohronie uhralo rôzne výsledky. Prekvapivo dobré, ale aj stresujúce pre jeho priaznivcov.

„Nemyslím si, že  východná skupina je o toľko lepšia ako západná, ide  skôr o momentálnu formu, však aj naposledy bolo vidieť, že kvalitu máme i my či Nitra. Pokiaľ raz bude znovu iba  jedna celoslovenská skupina, tak to bude iste zaujímavé zápolenie a konfrontácia tímov zo všetkých končín,“ dodal M. Poliaček.

(jv), www.futbalvsfz.sk