František Hanc opustil sninskú lavičku

n 31.5.2016 10:41 - Snina

Tri kolá pred ukončením sezóny došlo na lavičke treťoligistu MFK Snina k zmene. Duo František Hanc – Marek Lukáč sa vzdalo činnosti pri „áčku“, kormidlo prebral Pavol Diňa.

V jarnej časti sa Sninčanom nedarí podľa predstáv, najmä domáce prehry s V. Opátskym (0:3) a Lipanmi (0:5) priliali k rozhodnutiu „olej do ohňa“.

Rozhodol sa sám

„Rozhodol som sa tak preto, že som si nevedel sám pred sebou tieto výsledky vysvetliť a obhájiť. Mužstvo je to isté, čo bolo minulého roku, chlapci chodia na tréning, absolvujú prípravný proces, zmien teda bolo málo. Takže bolo to v mojom vnútri, nájsť odpoveď na otázku, prečo je to tak. Naštartovať mužstvo psychicky sa zvykne podariť zmenou trénera, keďže naše výsledky v sezóne boli zlé dlhodobo, rozhodol som sa k tejto variante. Tri – štyri sezóny to fungovalo, teraz to boli iba záblesky, sezóna ako celok sa nám nevydarila.“

Zostáva v štruktúrach klubu

Na lavičku treťoligového „áčka“ usadol Pavol Diňa. František Hanc aj naďalej v štruktúrach klubu pracuje – v pozícii manažéra. „S Paľom (pozn.: Diňom) všetky veci konzultujeme, mužstvo poznáme obaja, nie je tam veľmi čo zmeniť. Trochu som si musel od toho oddýchnuť, ako sa hovorí, mal som toho miestami plné zuby, výsledky nešli, takže hľadal som spôsob, ako z tejto situácie mužstvo vyviesť von.“

Budú hľadať riešenie

Záver sezóny zo sninského pohľadu tvoria zápasy v Sabinove (0:2), doma s Pušovcami a posledné kolo v Plavnici... „S Paľom určite rátame k mládeži, prebieha nám projekt Garssroots, tam ho potrebujeme. Tri kolá pri mužoch sú prechodným riešením, je to skôr taký záskok, lebo hľadať niekoho z „vonku“ na tri týždne by nemalo zmysel. V klube si navzájom vypomôžeme, sme tu jedna dobrá partia, takže v tom nevidím žiaden problém. Dokončíme sezónu, tak u mužov ako aj s mládežou, potom si spolu sadneme, budeme hľadať riešenie,“ dodal František Hanc.

(jv), www.futbalvsfz.sk