Dopravná nehoda sa skončila smrťou cyklistu

n 8.6.2016 17:00 - Zvolen

Smrťou 32-ročného cyklistu sa skončila dopravná nehoda, ktorá sa stala v utorok (7. 6.) v katastri obce Tŕnie (okres Zvolen). Z doposiaľ nezistených príčin prešiel cyklista zo Zvolena do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim vozidlom Renault Thalia. To viedol 65-ročný vodič zo Zvolena.

„Pri nehode cyklista utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. U vodiča vozidla požitie alkoholu zistené nebolo a u cyklistu bude požitie alkoholu zisťované pri pitve,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová s tým, že škoda, ktorá pri nehode vznikla je odhadnutá na 3 500 eur.

Krátko na to sa ďalšia dopravná nehoda s účasťou cyklistu stala aj v katastri obce Ostrá Lúka (okres Zvolen). Pri prechádzaní zákrutou dostal 14-ročný cyklista zo Zvolena šmyk a spadol na zem. Za ním idúci 37-ročný vodič motocykla zo Sliača nedodržal bezpečnú vzdialenosť, strhol vedenie motocykla a zišiel mimo cestu do trávnatého porastu.

Ku kontaktu vozidiel podľa Faltániovej nedošlo. Pri nehode sa ľahko zranil iba cyklista, ktorý bol na mieste jednorazovo ošetrený. U vodičov požitie alkoholu nebolo zistené. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 750 eur.

Text a foto: TASR