Novým trénerom DAC sa stal Krisztián Németh

n 23.5.2016 15:05 - Dunajská Streda

Mužstvo Dunajskej Stredy od novej fortunaligovej sezóny 2016/17 povedie Krisztián Németh. Doterajší športový riaditeľ a bývalý hráč klubu sa na lavičku A-mužstva vracia po štyroch rokoch, zmluvu podpísal na tri roky s dvojročnou opciou.

Pravou rukou nového kouča bude súčasný tréner DAC B Balázs Borbély. Trénerom brankárov zostáva Martin Matlák, kondičným trénerom bude naďalej Francúz Nicolas Charton a na poste rehabilitačného kouča zostáva Otto Szabó.

Krisztiána Németha na poste športového riaditeľa strieda Jan van Daele. 29-ročný belgický právnik býva štvrtý rok v našom meste a od začiatku pomáhal projektu budovania nového DAC-u. V posledných rokoch sa venoval najmä športovému právu.

Chce zjednotiť klub

„Prichádzam do kabíny áčka s jasným a čistým zámerom zjednotiť klub. Dostal som za úlohu z pozície hlavného trénera šéfovať a kontrolovať športovú činnosť v celom klube, nielen v profesionálnom tíme, ale aj v Akadémii. Po tom, ako sa nám podarilo naštartovať našu Akadémiu, bude teraz našou spoločnou úlohou aj so svojimi spolupracovníkmi reštartovať áčko, ktoré je vlajkovou loďou klubu. V klube sme mali pocit, že na koniec sezóny sa mužstvo rozsypalo a stratilo svoju vnútornú silu a motiváciu. V podmienkach, aké vytvára náš majiteľ, to nie je prípustné. Pred nami stojí neľahká úloha, ale ak vytvoríme silný a súdržný klub, spoločne s našimi fanúšikmi môžeme postupne dostať DAC tam, kde ho chceme všetci vidieť - medzi najlepšími mužstvami Slovenska. Prvoradým cieľom je zabudovávať odchovancov Akadémie a súčasne konkurovať najlepším na Slovensku. Samozrejme, dôvera majiteľa je pre mňa obrovskou poctou. V klube to považujeme za veľkú výzvu a nepripustíme neúspech,“ vyhlásil nový tréner DAC-u Krisztián Németh.

 (jv), www.fcdac.sk