Ružomberok potvrdil angažovanie trénerskej dvojice z Myjavy Hrnčár - Höger

n 3.6.2016 13:40 - Ružomberok

Futbalistov MFK Ružomberok povedie v nastavajúcej fortunaligovej sezóne Norbert Hrnčár. Spoločne s Hrnčárom prichádza z Myjavy pod Čebrať aj jeho asistent Richard Höger.

Športový riaditeľ klubu z Liptova Dušan Tittel sa vo štvrtok v Prahe stretol s majiteľom „Ruže“ Milanom Fiľom.

O deň neskôr potvrdil angažovanie trénerského dua, ktoré v uplynulom ročníku doviedlo Myjavu na tretiu priečku, čo je historicky najlepšie umiestnenie klubu v najvyššej domácej súťaži.

„Vo štvrtok tréner Hrnčár dotiahol všetky náležitosti týkajúce sa ukončenia zmluvného vzťahu v Myjave, takže nám už nič nebráni, aby sme ho angažovali. Zmluvu podpíšeme v pondelok. Cez víkend ešte dotiahneme ďalšie posty v realizačnom tíme,“ upresnil Tittel.

Na adresu angažovania ambiciózneho trénera dodal: „Je známy svojou náročnosťou a dôrazom na disciplínu, ktorým dosiahol veľký úspech v Myjave. Vybrali sme si ho, aby posunul Ružomberok ďalej.“

V Ružomberku by mal zotrvať aj doterajší šéf realizačného tímu Ladislav Pecko. Vo funkcii hlavného trénera mu kontrakt vypršal 31. mája.

„Našou snahou je, aby Pecko naďalej pôsobil v štruktúrach klubu. Spoločne nájdeme riešenie, o akú pozíciu pôjde. Trénerovi Peckovi patrí veľká vďaka, že mužstvo dotiahol na 6. miesto v lige. Prišiel k nemu, keď bolo na predposlednej priečke bez víťazstva,“ doplnil Tittel.

NEPREHLIADNITE: Alves odchádza z Nou Campu, Neymar podpíše s FC Barcelonou dlhodobý kontrakt

Letnú prípravu na novú sezónu otvoria Ružomberčania v pondelok 6. júna.

TASR, foto: TASR