Polícia pátra po väzňovi. Podarilo sa mu ujsť počas väzenských prác

n 2.6.2016 21:56 - Hlohovec

Pracovníci leopoldovskej väznice sa dnes, na nedostatok zaujímavých pracovných skúseností, sťažovať nemôžu. O jednu takúto sa im postaral 24 ročný muž, ktorý si tu odpykáva svoj trest.

Odsúdený Ľubomír Behan v priebehu pár minúť dostal do pozoru viaceré trnavské policajné zložky. Podaril sa mu totiž husársky - dnes ráno, krátko po 8:00 hod., utiekol počas väzenských prác z leopoldovskej väznice.

Na tento deň budú Maduničania dlho spomínať

Obyvatelia Maduníc tak dnes vďaka nemu aj na vlastnej koži zažili, ako vyzerá policajná akcia hodná filmových kamier.

Ako to k veci, za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, uviedla Mária Linkešová: „Po odsúdenom od rána pátra v okolí Maduníc niekoľko desiatok policajtov, psovodov a nasadený je aj policajný vrtuľník.“

Útek väzňovi sťažuje väzenské oblečenie aj tetovanie

Keďže tento muž mal v čase svojho úteku oblečené väzenské oblečenie, a vzhľadom na rozsah pátrania, je pravdepodobné, že jeho útek nebude mať dlhé trvanie. K jeho vypátraniu však môže pomôcť aj verejnosť a to tým, že poskytne o jeho mieste pobytu správu polícii.

Hľadaný muž je vysoký asi 178 cm, štíhlej postavy s krátkymi blond vlasmi a modrými očami. Jeho poznávacím znamením môže byť aj výrazné tetovanie na rukách a nohách.

 

Text: Adriána Kondlová

Foto: Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave