Na ceste vyhasol ďalší život. Cyklista neprežil stret s kamiónom

n 28.5.2016 12:09 - Dunajská Streda

Rozhodnutie skrátiť si cestu jazdou na bicykli stálo 50 ročného muža z Čiližskej Radvane život. Osudnou sa mu stala zrážka s kamiónom.

K tragickej nehode, pri ktorej utrpel 50 ročný muž idúci na bicykli zranenia nezlučiteľné so životom, došlo v utorok 24. mája vo večerných hodinách. Ako to za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave uviedla Martina Kredatusová, v blízkosti benzínovej čerpacej stanice, pri obci Čiližská Radvaň, ho zrazil 42 ročný vodič kamióna zo Svodína, ktorý smeroval na obec Medveďov.

Za nehodou bola pravdepodobne nepozornosť

Ako to ďalej uviedla Martina Kredatusová: „V blízkosti benzínového čerpadla sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla, v dôsledku čoho si nevšimol cyklistu jazdiaceho v rovnakom smere.“ Narazil do neho prednou časťou nápravy ťahača, čím mu spôsobil zranenia nezlučiteľné so životom.

Opatrnosti na ceste nikdy nie je dosť

Polícia zatiaľ okolnosti nehody vyšetruje, ale v rámci prvotných zistení požitie alkoholu u vodiča kamiónu vylúčila. Aj v súvislosti  s touto nehodou apeluje na vodičov, aby jazdu autom nepodceňovali a venovali jej plnú pozornosť.

Zároveň však apeluje aj na cyklistov, aby sa na ceste preventívne chránili využívaním osvetlenia a reflexných prvkov vždy vtedy, keď je na vozovke predpoklad zníženej viditeľnosti. Cyklisti patria na ceste medzi najzraniteľnejšie články premávky a dodržanie zásady „Vidieť a byť videný“ im môže často zachrániť život.

 

Text a foto: Adriána Kondlová