Nepozornosť stála 66 ročného vodiča život. Zrážke s vlakom už nedokázal zabrániť

n 17.5.2016 12:28 - Dunajská Streda

Pravdepodobne nepozornosť, v kombinácii s neznalosťou, boli príčinami tragickej nehody, ktorá sa odohrala na železničnom priecestí v okrese Dunajská Streda. Doplatil na ne 66 ročný vodič kamióna z Maďarska.

Vo štvrtok 12. mája došlo, medzi obcami Dolný Štál a Topoľníkmi, k tragickej dopravnej nehode, ktorá si vyžiadal život 66 ročného vodiča kamióna z Maďarska. Osudným sa mu stalo železničné priecestie, na ktorom sa stretol s prichádzajúcim vlakom.

Rozhodnutie, ktoré sa stalo osudným

Ako to, za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, uviedla Mária Linkešová, k zrážke došlo ráno o 5:48 hod. Polícia zatiaľ pracuje s verziou, že si vodič kamióna pravdepodobne nevšimol, že sa nachádza na ceste III. triedy, kde je jazda nákladným vozidlám nad 12 ton zakázaná.

Ako to ďalej uviedla Mária Linkešová: „Neznalosť trasy pravdepodobne zapríčinila asi aj to, že si až v poslednej chvíli všimol železničné priecestie a aj napriek snahe zvrátiť situáciu už neubrzdil a došlo k zrážke s vlakom.“

Tragická nehoda mala len jednu obeť

Pri tejto zrážke 66 ročný vodič kamióna na mieste nehody svojim zraneniam podľahol. Cestujúci vlaku RegioJet z nej našťastie vyviazli bez zranení. Presné príčiny nehody, a aj jej bližšie okolnosti, sú však naďalej predmetom vyšetrovania polície.

 

Text a foto: Adriána Kondlová