Ružinov v znamení psích miláčikov a bezpečnosti na cestách

n 13.5.2016 11:26 - Bratislava II

Už zajtra sa bude konať aj v Ružinove podujatie Bratislava tours 2016. Pôjde o automobilové podujatie pre rodiny s deťmi. V nedeľu si zas pred Domom kultúry Ružinov prídu na svoje milovníci psíkov. Bude sa hľadať naj psí miláčik.

Mestská časť Bratislava – Ružinov a Ústredný automotoklub SR v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom Bratislava usporiadajú II. ročník automobilovej súťaže pre rodičov a deti. Cieľom podujatia Bratislava tours 2016 je formou rodinnej jazdy vysvetliť najmä deťom zásady dodržiavania pravidiel cestnej premávky, ohľaduplnosti k chodcom a získania návykov bezpečnosti a plynulosti v cestnej doprave.

Súťaž v štyroch kategóriách

Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách: otec a dieťa, matka a dieťa, otec spolu s matkou a deťmi a štvrtou kategóriou budú zdravotne ťažko postihnutí.

Súťažiaci vyštartujú v sobotu o 10:00 hod. spred podniku Harley Salón na1 Rebarborovej č.1/A. Registrácia súťažiacich začne o 9. hodine. Prihlásiť sa treba cez internetový formulár na stránke www.uamk.sk.

Súťaž pozostáva z jazdy cez Ružinov do Petržalky a späť na štart, pričom na trase budú tri kontrolné body a súťažiaci musia dodržiavať počas celej jazdy pravidlá cestnej premávky. Trasu musia zvládnuť v stanovenom limite. Rozhodujúca bude jazda zručnosti na parkovisku pred cintorínom Vrakuňa.

Víťazi o hodnotné ceny

Víťazi získajú hodnotné ceny a každý súťažiaci dostane palivovú kartu od spoločnosti Slovnaft, a.s. v hodnote 30 €. Pre malých súťažiacich je pripravené aj detské dopravné ihrisko. Záštitu nad podujatím prevzal Roman Brecely.

V nedeľu o psieho miláčika

V nedeľu o 15. hodine sa pred DK Ružinov zídu milovníci psov. Dôvodom bude prvý ročník súťaže Ružinovský psí miláčik. Štvornohí súťažiaci si zmerajú svoje sily v piatich kategóriách. Bude sa medzi nimi hľadať najkrajší, najšikovnejší, najmenší, najväčší a naj „kamoš“. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na mieste, bezplatná registrácia začne o 15. hodine. Stačí si so sebou priniesť očkovací preukaz psa.

(byt), foto: Jozef Bytčánek