Otvorili motorkársku sezónu

n 14.5.2016 12:00 - Liptovský Mikuláš

Motorkári z rôznych kútov Slovenska sa zišli 30. apríla v centre mesta, aby odtiaľ vyštartovali na prvú tohtoročnú míľu. Oficiálne otvorili motorkársku sezónu štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič a liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Súčasťou otvorenia motorkárskej sezóny na Liptove bola spanilá jazdu mestom na dvojkolesových tátošoch. Trasa motorkárov viedla z centra L. Mikuláša, Námestia osloboditeľov, do Hýb, Východnej, Važca a skončila sa v Štrbe pri hoteli Sosna.

Podujatia sa zúčastnilo 330 motorkárov. Stretnutie motorkárov na Liptove pripravili Klub motorkárov Liptova, mesto L. Mikuláš v spolupráci s občianským združením Živé námestie v L. Mikuláši.

Mesto L. Mikuláš bude začiatkom leta hostiť veľké podujatie medzinárodného charakteru. Zúčastniť sa ho má asi 1 000 motorkárov z 25 krajín. Akcia s názvom 71. FIM Rally 2016 Liptov je prvá svojho druhu organizovaná na území Slovenska.

„Mesto participuje na organizácii podujatia či už prostredníctvom marketingových aktivít alebo aj súčinnosťou mestskej polície. Veríme, že aj táto akcia prispeje k zviditeľneniu mesta a regiónu,“ povedal primátor Ján Blcháč. Nadšenci motocyklov svoj hlavný stan rozložia v kempe pri Tatralandii od 25. júna do 4. júla, ale hlavný program bude od 29. júna do 1. júla,“ informoval primátor L. Mikuláša.

Text a foto: (šu)