Máte svoje veci pod dohľadom? Zlodejovi stačí aj minútka

n 12.5.2016 9:33 - Dunajská Streda

Nechávať svoje veci bez dohľadu sa nevypláca. Presvedčila sa o tom aj obeť krádeže z obce Lehnice.

Prilepšiť sa dá rôznymi spôsobmi

Často sa hovorí, že príležitosť robí zlodeja. V tomto prípade sa stala zlodejkou 32 ročná žena z Lehníc. Ako to uviedlo Okresné oddelenie Policajného zboru v Dunajskej Strede: „...z vrecka zaveseného kabátu odcudzila okrem 70 eur v hotovosti aj bankomatovú kartu...“

Osudným sa žene stalo aj jej rozhodnutie neuspokojiť sa s ľahko získanými 70 eurami. O niečo neskôr sa pokúsila z bankomatu vybrať, prostredníctvom odcudzenej platobnej karty, ďalších 100 eur. To sa jej však stalo osudným.

 

Prečítajte si tiež: Stratili ste občiansky preukaz? Môže vás to vyjsť draho

Páchateľke za krádež hrozí až 5 rokov za mrežami

Nepočítala totiž s tým, že sa bude obeť tejto krádeže brániť ďalšiemu okradnutiu. Ako sa to ďalej v správe polície uvádza: „... transakcia však z dôvodu zablokovanej karty nebola uskutočnená. Obvinenej teraz hrozí väzenie na 1 rok až 5 rokov.“

Majetok vám najlepšie ochráni opatrnosť

V mnohých prípadoch poškodení zanedbávajú ochranu svojho majetku, čím dávajú príležitosť viac či menej šikovným zlodejom. Či už ide o kabelky odložené bez dozoru pri nákupoch, ponechanie cenností na miestach, kde ich nie sme schopný kontrolovať, či podceňovanie rizika z dôvodu, že sa o chvíľu vrátime.

V mnohých prípadoch zlodejom postačuje aj niekoľko sekúnd, v ktorých sú schopní svoje obete okradnúť nielen o peniaze, platobné karty a mobilné telefóny, ale s nimi často aj o doklady. Ak nám aj nespôsobia veľkú škodu odcudzením peňazí, ani vybavovanie nových dokladov nie je zadarmo. Nebude vás totiž stáť len váš čas, ale aj vaše peniaze.

 

Tex a foto: Adriána Kondlová