Hokejbalisti vo finále

n 11.5.2016 9:00 - Skalica

Po skalických hokejových dorastencoch v krátkom čase Skalica zažije ďalšiu celoslovenskú finálovú sériu.

Tentoraz to budú hráči HbK Hokejmarket Skalica, ktorí si v uplynulú sobotu v najkratšom možno čase zabezpečili účasť na vyvrcholení play-off najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaže. Po dvoch domácich výhrach cestovali do Pruského s úmyslom vrátiť sa do Skalice s finálovou miestenkou. Mali na to dva pokusy, ale premenili hneď ten prvý.

Prvá tretina sa skončila bez gólov. V prostrednej sa už skóre menilo. V 20. minúte padol gól na oboch stranách, za Skaličanov skóroval Škadra. O osem minút neskôr za hostí zvyšoval Martinusík. V 40. minúte sa síce domáci radovali z vyrovnania, ale v poslednej minúte ich zarmútil víťazný gól Váleka. Výhra 3:2 znamenala ukončenie série a postup do finále.

Druhá semifinálová séria bola podstatne vyrovnanejšia. Martin najprv doma dvakrát prehral a potom dvakrát vyhral v Kežmarku. O druhom finalistovi sa tak rozhodovalo v piatom zápase v sobotu 30. apríla. A uspel Martin.

Finálová séria sa začne počas víkendu 7. – 8. mája, pričom prvé dva zápasy sa budú hrať v Skalici, ktorá vyhrala základnú časť. Oba majú začiatok o 13.00.