Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny je pripravené

n 9.5.2016 8:00 - Piešťany

Prvý júnový víkend bude v Piešťanoch už tradične v znamení Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Na 25. ročníku obľúbeného podujatia si prídu na svoje malí aj veľkí, domáci aj cezpoľní.

Hlavnými organizátormi Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2016 sú Mesto Piešťany a Slovenské liečebné kúpele Piešťany. V predvečer podujatia sa v KSC Fontána uskutoční vernisáž výstavy krojovaných bábik z celého Slovenska. Pripravený je aj zaujímavý program v Hudobnom pavilóne – vystúpenie gajdošov zo Spojených hukov Slovenska.

V sprievode s predstaviteľmi mesta

Hlavný program sa uskutoční v sobotu, 4. júna. Celodenné podujatie začne hudobnou pozvánkou na Kolonádovom moste, o ktorú sa postará skupina 3D Band. Oficiálne otvorenie letnej kúpeľnej sezóny odštartuje požehnanie prameňov v hudobnom pavilóne Harmony na Kúpeľnom ostrove.

Po slávnostnom akte sa všetci zúčastnení zapoja do slávnostného sprievodu, ktorý sa tak ako v minulom roku presunie do Hudobného pavilónu v mestskom parku, kde sa uskutoční aj predstavenie účastníkov sprievodu.

V sprievode nebudú chýbať predstavitelia mesta, významní predstavitelia kultúrneho, spoločenského a politického života, veľvyslanci rôznych krajín, či delegácie z partnerských miest, ale aj folklórne súbory, mažoretky, športovci či piešťanské školy.

Bohatý hudobný program

V Hudobnom pavilóne sa predpoludním bude konať slávnostný otvárací ceremoniál. Tento sa každý rok nesie v znamení nejakej aktuálnej témy. Keďže rok 2016 je Medzinárodným rokom strukovín, v tomto duchu pripravili žiaci Základnej umeleckej školy v Piešťanoch kultúrny program.

Sezónu oficiálne otvorí primátor mesta úderom na gong. Popoludňajší program v Hudobnom pavilóne odštartuje Dáša Libiaková a Dámske komorné trio, predstaví sa aj Tanečný umelecký súbor Atašé, a capella Otto voce, či Martin Babjak a Daniel Buranovský. Návštevníkov určite priláka najmä večerný kultúrny program. Organizátori tento rok stavili na Emmu Drobnú s kapelou a skupinu Desmod.

Nedeľa v znamení folklóru

Zaujímavý program je pripravený aj na nedeľu. V Hudobnom pavilóne v mestskom parku si budete môcť pozrieť a vypočuť FS Slnečnica, FS Žito a ĽH Petra Obucha a FS Máj. Novinkou tohtoročného programu budú aj vystúpenia súborov z partnerských miest Piešťan.

Viac informácií o jednotlivých partnerských mestách sa dozviete aj v ich propagačných stánkoch. Rôznymi formami budú na OLKS participovať delegácie z miest Luhačovice, Poděbrady, Hajdúnánás, Heinola, Ustroń a mestskej časti Pekingu-Xicheng.

V Piešťanoch sa v čase Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny uskutoční aj množstvo sprievodných podujatí – Preteky Dračích lodí, Oslavy „sedemdesiatky“ Hotelovej akadémie, futbalový turnaj Slovak Junior Cup, či charitatívne podujatie s ozbrojenými zložkami. Na otvorení letnej kúpeľnej sezóny sa verejnosť po prvý raz zoznámi aj s novým maskotom mesta.

Text a foto: (eb)