Pracovníci MsÚ sa zapojili do veľkého upratovania

n 2.5.2016 8:00 - Piešťany

Na Deň Zeme nezabudli ani v kúpeľnom meste. Dňa 22. apríla vyrazili do prírody s vrecami na odpad aj zamestnanci mestského úradu. Vo viacerých lokalitách mesta vyzbierali kilogramy odpadu.

Upratovanie mesta pri príležitosti Dňa Zeme má v Piešťanoch už tradíciu. V piatok bola radnica zatvorená. Úradníci sa namiesto pier a počítačov chopili prostriedkov na zber odpadkov. Tento rok sa ich na akcii zúčastnilo približne šesťdesiat.

„Som veľmi rád, že naši ľudia túto aktivitu berú pozitívne. Čo ma však mrzí, je veľké množstvo odpadu, ktoré sme našli. Len niekoľko dní dozadu tu už jedno upratovanie bolo, no my sme znova vyzbierali desiatky vriec,“ informoval primátor mesta Miloš Tamajka.

Smeti aj napriek košom

Plastové a sklené fľaše, obaly z potravín, polystyrén, ale aj plechovky, kusy oblečenia a obuvi – aj tento odpad „zdobil“ brehy Váhu, Lodenicu, Malú Vrbinu či okolie ihriska Makabea. Ako dlho poriadok vydrží, je otázne.

„Dúfam, že naši obyvatelia si vstúpia do svedomia a nielen počas takýchto dní, ale aj počas celého roka, budú k prírode zodpovednejší. Odpadkové koše sú aj v tejto časti Piešťan doslova na každom kroku, nie je dôvod znečisťovať životné prostredie,“ hovorí M. Tamajka.

Keďže v oblasti ekológie a environmentalistiky je dôležitá aj osveta, do Dňa Zeme sa zapojili aj žiaci materských a základných škôl.

Text a foto: (eb)