Žiaci sa zúčastnili jazykového pobytu v Rakúsku

n 5.5.2016 8:00 - Nové Zámky

Žiaci 7., 8. a 9. ročníka Základnej školy na Hradnej ulici v Nových Zámkoch sa aj v tomto školskom roku zúčastnili jazykového pobytu v rakúskom meste Wiener Neustadt. Bližšie nám výlet priblížili priamo žiaci Dia Mušková (8.B), Tomi Hegedúš (9.B).

O 18.00 hod. sme dorazili pred skautskú ubytovňu, kde sme sa vo veľkej izbe všetci vybalili a vybrali si postele. Počas krátkej prechádzky sme sa zoznámili s okolím ubytovne. Od nadšenia sa nám ani nechcelo spať, a tak sme čas trávili hraním kariet. Samozrejme o to ťažšie bolo ranné vstávanie na druhý deň. Po výdatných raňajkách pripravených s láskou našimi učiteľkami, sme sa odviezli do našej dočasnej školy. 

Nové priateľstvá

Rýchlo sme sa spriatelili s novými spolužiakmi a „šprechovali“ či „speakovali“ ostošesť. Podľa veku sme sa rozdelili do tried, kde nás privítali naši noví spolužiaci. S malými obavami sme sa usadili medzi nich a vo vyučovaní sme pokračovali s nimi.

Ani sme sa nenazdali a už sme odchádzali na obed. Vošli sme do školskej jedálne, ktorá bola na nerozoznanie od reštaurácie. Tu nás obslúžili usmievavé kuchárky. Najedení sme sa vybláznili najskôr na školskom dvore a pokračovali sme vo wellness centre Aquanova. Po celý čas nás sprevádzal veľmi milý učiteľ Fritz.

Zostup do Einhornhöhle

Ďalšie popoludnie sme sa zúčastnili náročnejšej túry k jaskyni Einhornhöhle. Sprevádzali nás ochotní učitelia z rakúskej školy − Elizabeth a Fritz. Pri vstupe nás čakalo milé prekvapenie − domáce sirupy a koláče.

O jaskyni nám rozprával otec Elizabeth, ktorý je jaskyniar. Zostup dole bol o niečo rýchlejší, pretože sme sa ponáhľali na vlak. Po príchode na ubytovňu a následnej večeri sme unavení hneď padli do postele.

Na ďalší deň nám rakúski priatelia pripravili športové popoludnie, počas ktorého všetci nadšene hrali futbal.

Na večeru sme mali guláš, ktorý nám chutil o to viac, že sme si ho sami v predošlý deň pripravili. Nemohla chýbať ani návšteva obľúbeného McDonaldu. Tam nás potešilo, že sme sa po dlhšom čase mohli pripojiť na Wi-Fi.

Odchádzalo sa ťažko

Vo štvrtok sme už veľmi smutne vchádzali do školy s vedomím, že je to posledný deň, keď si môžeme užívať výlet. Najradšej by sme takýchto dní prežili oveľa viac, no už po štyroch dňoch v škole sme sa lúčili s našimi novými kamarátmi.

Keď sme sa opäť vrátili do ubytovne museli sme pobaliť spacáky a všetky naše veci a vďaka tímovej spolupráci sa nám rýchlo podarilo všetko po sebe krásne upratať, aby nám skauti dovolili prísť k nim aj na budúci rok.

(hr)