Otvorená desiata plavebná sezóna

n 7.5.2016 15:00 - Skalica

V nedeľu, 1. mája 2016, bol prvým dňom jubilejnej desiatej plavebnej sezóny v prístave Skalica na Baťovom kanáli.

Symbolickým kľúčom ju slávnostne otvorili primátor Ľudovít Barát a prevádzkovateľ prístavu Marián Tongeľ. Výročie skalického prístavu si prišli uctiť niekoľkí primátori a starostovia okolitých miest a obcí a viceprimátor Peter Pagáč pri tejto príležitosti symbolicky zasadil mladú čerešňu.

Prvomájové počasie síce nebolo také priaznivé ako deň predtým, no napriek tomu si do prístavu našli cestu stovky návštevníkov. Bol tu pre nich pripravený pestrý program, atrakcie, občerstvenie a nechýbala plavba po kanáli.

Ako sme sa dozvedeli od Mariána Tongeľa, prístav a jeho služby sú na začiatku sezóny plne pripravené a k dispozícii návštevníkom, je už iba na nich, kedy a ako ich využijú. Rozhodne však odporúča vopred sa informovať o možnostiach najmä plavby.

Unikátny Baťov kanál

O unikátnosti vodnej cesty Baťov kanál už bolo napísaného veľa. Rozhodne môžeme potvrdiť, že otvorenie prístavu Skalica na ňom nebolo iba vzplanutie na chvíľu, využitie eurofondov na krátky čas.

Bolo to vynikajúce rozhodnutie, ktoré vytvorilo z nenápadného miesta významnú turistickú atrakciu, ale i miesto aktívneho či pasívneho relaxu pre Skaličanov.

„Ísť na Baťák“ sa stalo pre mnohých synonymom vypnutia od stresu, dobitia energie, dotyku s prírodou. A preto ak budete niečo z toho potrebovať – pozvánka do prístavu na Baťáku patrí aj vám.

Text a foto: (em)