Tragédia v chatovej osade pri Galante- muž ubil svojho spolubývajúceho na smrť

n 4.5.2016 14:12 - Galanta

Niekedy stačí k tragédii skutočne málo. Tej z Galanty predchádzala nepatričná poznámka v kombinácii s alkoholom.

K tragédii stačilo málo

K bitke s tragickými následkami došlo v chatovej osade neďaleko Galanty, ktorá sa stala na dva roky spoločným domovom pre dvoch mužov. Nepatričná poznámka kamaráta, v kombinácii s popíjaním alkoholu, zapríčinila krátko po polnoci tragédiu, pri ktorej 41 ročný Mário z Galanty ubil na smrť svojho 58 ročného spolubývajúceho Daniela.

Ako to z Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave  uviedla Mária Linkešová: „Kopance a údery do celého tela, aj za pomoci baseballovej palice, spôsobili rozsiahle zranenia, ktorým neskôr starší muž podľahol.“

Páchateľ sám privolal políciu

Mário si dôsledky svojho konania uvedomil až ráno, keď našiel svojho spolubývajúceho pred chatkou bez známok života. Pokúsil sa mu ešte poskytnúť predlekársku starostlivosť a keď zistil, že nejaví známky života, pomocou požičaného telefónu privolal políciu.

Podľa slov Márie Linkešovej jeho vinu dokázala aj súdna pitva, ktorá potvrdila, že: „okrem priznania usvedčila obvineného z útoku aj súdna pitva, na základe ktorej bol 58 ročný muž ubitý.“ Za tento čin hrozí obvinenému trest odňatia slobody vo výške 7 až 10 rokov.

 

Text a foto: Adriána Kondlová