VIDEO: Svojej milej postavil potajomky máj. Aká bola jej reakcia?

n 2.5.2016 9:37 - Trenčín

Tajne postaviť máj pred dom svojej snúbenice Veroniky Masarykovej z Trenčianskej Teplej v okrese Trenčín sa rozhodol mládenec zo Selca Tomáš Žovinec.

Spolu so svojimi kamarátmi priniesol z lesa strom, ktorý vyzdobili stužkami a v noci zo soboty (30.4.) nadnes ho na streche auta oblečení v krojoch previezli pred dom jeho snúbenice, kde ho krátko pred polnocou aj vztýčili.

Tajné stavanie mája

Strom v lese pomáhali Žovincovi vybrať jeho kamaráti. Ako poznamenal, horšie bolo pre neho vybrať strom ako terajšiu snúbenicu. "Priateľka mi na rozdiel od stromu, hneď padla do očí," povedal.

Tajnú akciu stavania mája pripravil Selčan pre svoju snúbenicu ako prekvapenie, avšak nakoniec sa jeho zámer prezradil pred pár dňami, preto sa ju snažil oklamať.

Tajné stavanie mája

Chlapov, ktorí sú aj členmi folklórneho súboru v Selci, prezradil pri stavaní mája brechot psov rodiny Žovincovej snúbenice. "Sedeli sme večer doma, Veronika nám čítala správy o Tomášovi, ako nadáva, že chalani ho zradili. Už sme ho ľutovali, tešil sa na to, že jej postaví máj. Boli sme teda pripravení na to, že máj nebude," priblížil otec snúbenice Ján Masaryk. 

Tajné stavanie mája

Selec je rázovitá dedinka pod Inovcom, kde sa z generácie na generáciu zachovávajú ľudové tradície späté s Veľkou nocou, svätým Mikulášom alebo Tromi kráľmi. 

Tajné stavanie mája

TASR, foto, video: TASR