VIDEO: Trenčania po veľkom triumfe nehýrili. Majú ďalší veľký cieľ

n 30.4.2016 17:01 - Trenčín

Žiadne bujaré oslavy sa v tábore futbalistov AS Trenčín po úspešnej obhajobe Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 nekonali. Zverenci trénera Martina Ševelu si po finálovom triumfe 3:1 nad bratislavským Slovanom spoločne zakričali v šatni a dopriali si dúšok šampanského, pritom však už mysleli na splnenie druhého predsezónneho cieľa a tým je obhajoba majstrovského titulu.

Trenčania v piatkovom pohárovom finále v Trnave ukázali charakter, keď ich nezlomila aktivita húževnatého súpera a ani gól Adama Zreľáka na začiatku druhého polčasu. Trénerovi AS vyšli po hodine hry striedania, rakúsky dlháň Stefan Maierhofer vyrovnal v 77. minúte na 1:1 a potom prišli veľké chvíle Gina Van Kessela.

Rýchlonohý krídelník najskôr presným zásahom v 87. minúte poslal svoj tím do vedenia a v nadstavenom čase spečatil triumf Trenčanov gólom do prázdnej brány po tom, ako slovanisti hrali vabank s brankárom Jánom Muchom v útoku.

"Myslím si, že to bol jeden z mojich najlepších výkonov v drese Trenčína. Veľmi sa tešíme z tohto víťazstva, ale ideme ďalej. Žiadna slivovica, žiadna borovička sa piť nebudú, musíme zostať pevne nohami na zemi, pretože nás čaká ťažký záver sezóny. Verím, že budeme mať dôvod oslavovať už o týždeň v Bratislave po ligovom zápase so Slovanom," vyhlásil Van Kessel.
 


Trenčínu sa podarilo obhájiť vlaňajší primát, po skalpe Senice tentoraz uchmatol pohárovú trofej súperovi zvučnejšieho mena a veľkému rivalovi z domácej scény. "Som šťastný, že sme otočili proti kvalitnému súperovi skóre a máme ďalšiu trofej.

Striedania našu hru oživili a ani po vyrovnaní sme nemysleli na remízu, ale chceli sme vyhrať. Hnal som hráčov dopredu a podarilo sa.

Rozhodla tímovosť, išli sme na dno síl a aj šťastena sa k nám otočila tvárou. Veľké oslavy nebudú a ideme ďalej, pretože ešte potrebujeme splniť náš druhý cieľ a získať titul," zdôraznil trenčiansky kormidelník Ševela.

Jeho náprotivok Nikodimos Papavasiliou cítil, že "belasí" mohli dosiahnuť viac. Herne sa rivalovi z Považia vyrovnali, v prvom polčase mali dokonca navrch. Záver však nezvládli a v priebehu pätnástich minút inkasovali tri gólové údery.

"Je to pre nás obrovské sklamanie, pretože sme mali vo finále dlho navrch. Chýbal tomu druhý gól, ktorým by sme poistili náš náskok. Napriek tomu som na hráčov hrdý za to, čo predviedli. V lige sa ešte pokúsime zabojovať o titul, hoci to už nemáme vo svojich rukách," povedal Cyperčan na lavičke Slovana.
 


Trenčanov už v pondelok čaká fortunaligový súboj so Spartakom Trnava a tak nebol priestor na pompéznejšie oslavy. Kapitán Peter Kleščík verí, že dôvod na ne sa naskytne už o pár týždňov. "Vedeli sme, v čom je Slovan silný, napriek tomu sme ho v prvom polčase pustili do brejkových situácií.

Po našom zaváhaní sa aj ujal vedenia, ale vyrovnaním to z nás všetko opadlo. Strelili sme tri krásne góly a tešíme sa z víťazstva. Dúfam, že nás to povzbudí do ťažkého záveru sezóny.

Oslavy zatiaľ nebudú žiadne, už v pondelok nás čaká ďalší ťažký zápas s Trnavou. Sezónu chceme zakončiť podobne ako vlani ziskom double, preto si nemôžeme dovoliť hýriť. Verím, že čoskoro budeme mať čo oslavovať," dodal Kleščík.

TASR