Viac foto v galérii

Dunajská Streda sa spamätáva z tragickej dopravnej nehody. Jej aktérom bolo aj 11 mesačné dieťa

n 29.4.2016 18:06 - Dunajská Streda

Nešťastie to niekedy k ľuďom skutočne nemá ďaleko. O to väčšiu obozretnosť od nás vyžaduje prevencia.

Polícia v súčasnosti vyšetruje tragickú nehodu, pri ktorej vyhasol život 59 ročnej ženy. Dopravná nehoda, ktorá sa dohrala v meste Dunajská Streda 28. apríl o 19:30 hod., je o to tragickejšia, že jej účastníkom bolo aj 11 mesačné dieťa, ktoré chodkyňa viezla po chodníku v kočíku.

Žena bola zrazená na chodníku

Ako to, za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, uviedla Martina Kredatusová k nehode došlo na úseku cesty medzi Lanárskou ulicou a sídliskom Nová Ves, keď muž vedúci osobné vozidlo :

„ Z nezistených príčin prešiel autom do protismeru, vyšiel na chodník a zozadu narazil do chodkyne s kočíkom. 59 ročná chodkyňa utrpela ťažké zranenia, ktorým dnes, v ranných hodinách, podľahla.“

Alkohol, ako príčinu nehody, polícia vylúčila

Osud bol voči dieťaťu o niečo milosrdnejší. Po jeho vyšetrení boli zistené zranenia, ktorých predpokladaná doba liečby bude 6 týždňov. Aj keď sú zatiaľ okolnosti a príčiny nehody v štádiu vyšetrovania, polícia už dnes môže povedať, že v nej nezohral úlohu alkohol. Ten sa u vodiča v rámci dychovej skúšky nepotvrdil.  

Aj v súvislosti s týmto prípadom, polícia na vodičov apeluje: „... aby jazdu autom nepodceňovali. Vedenie auta nie je oddych,  je to práca ako každá iná a vyžaduje si stopercentnú koncentráciu v každom okamihu.“

 

Text a foto: Adriána Kondlová