Volejbalisti hrajú o siedme miesto

n 26.4.2016 11:20 - Svidník

V mužskej extralige boli na programe odvety súbojov o 5. − 8. miesto. Volejbalisti VK Slávia Svidník nepotvrdili víťazstvo 3:2 z palubovky VK Prievidza a po prehre 1:3 sa musia zmieriť len s bojom o 7. miesto.

Prievidza bude hrať o 5. miesto so Spartakom Myjava, ktorý zdolal COP Trenčín v oboch dueloch 3:0.

Prehra po štyroch mesiacoch

VK Slávia Svidník prehrala doma po viac ako štyroch mesiacoch, no prehra s Prievidzou prišla v najnevhodnejší čas. Východniari mali vďaka výhre 3:2 v prvom zápase túto minisériu výborne rozohranú, hostia však zbrane nezložili a po víťazstve 3:1 si o 5. miesto zahrajú oni.

V prvom sete boli diváci svedkami vyrovnaného priebehu s tým, že obidve mužstvá sa strážili maximálne na rozdiel dvoch bodov. Rozdielovým bol v tomto smere Martin Pavelka, ktorý za stavu 22:23 pre jeho tím uhral potrebné posledné dve lopty.

Prvé dva sety nezvládli

Hoci v druhom sete viedli hostia 17:13 a Svidníčanom sa stav podarilo stiahnuť na 18:19, koncovku opäť zvládli lepšie Prievidžania, a to aj napriek tomu, že od stavu 18:22 pokazili tri podania za sebou. Hráči Slávie zdvihli bojovú zástavu v treťom sete, kedy od stavu 14:14 získali dianie na palubovke pod kontrolu a najmä vďaka podaniu Michala Sčerbu ho komfortne doviedli do úspešného konca.

Dráma vo štvrtom sete

Najväčšiu drámu ponúkol štvrtý set, v ktorom Svidník vyhrával 16:12, 21:19, 23:21, 24:22, aj 25:24, no ani tri setbaly mu nestačili na to, aby doviedol duel do tajbrejku, pretože Rodriguez Emerson najskôr vyrovnal na 25:25 a potom dvoma esami dal za stretnutím víťaznú bodku.

Povedali tréneri

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Keďže hneď v úvode sa zranil Hriňák, od prvej lopty nám chýbal líder. Na poste nahrávača nastúpil mladý Goč, no musím povedať, že odviedol maximum a vzhľadom k tomu, ako dlho bol s mužstvom, svoju úlohu zvládol. Zápas sme mohli dotiahnuť do tajbrejku, pretože za stavu 24:23 sme mali na ruke setbalovú loptu, ale súper využil svoje skúsenosti a následne zariskoval na servise, čo mu vynieslo konečné víťazstvo. Tento týždeň nebol z našej strany optimálny, lebo viacerých hráčov trápili zdravotné problémy, v tomto zápase nás neprišiel povzbudiť ani fanklub, ktorý nám vždy pomáhal a výsledkom týchto okolností je prehra.“

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Hráčom chcem pogratulovať za bojovnosť a som rád, že sme to zvládli, lebo sme vedeli, že to bude náročné a ťažké. Domáce publikum hnalo svojich vpred, k čomu sme dopomohli aj my, pretože od tretieho setu sme začali kopiť chyby. Nedodržiavali sme taktiku a súper to veľmi dobre využil. Vo štvrtom sete sa to zlomilo až za stavu 21:23, keď sme sa vzchopili a na záver dve esa Rodrigueza ukončili naše trápenie.“

(jv), svf.sk

O 5. − 8. miesto − odvety:
VK Slávia Svidník − VK Prievidza 1:3 (-22, -21, 18, -25) − prvý zápas 3:2, Prievidza bude hrať o 5., Svidník o 7. miesto
109 min, rozhodovali: Sluk a Tiňo
Svidník: Ščerba 17, Labik 4, Lamanec 8, Hriňák, Skasko 6, Goban 23, libero Vitko (Kuchárik, Goč 2). Tréner P. Tholt.
Prievidza: Paez 10, Rodriguez 17, Šimko 5, Hukel 14, Pavelka 11, Slubowski 5, libero Hraňo (Salerno 9). Tréner R. Kašša.

V prvom zápase prehra

Volejbalisti Svidníka prehrali v prvom zápase o 7. miesto v Trenčíne 0:3. Odveta je na programe v sobotu. „Prvé dva sety sme sa zrážali vlastnými chybami na kolená a v podstate sme ich odohrali v útlme. V treťom sete sme síce viedli, ale znovu sme sa dostali na kolená vlastnými chybami. Celkovo zápasu chýbala šťava a z našej strany to bol nemastný-neslaný výkon,“ tréner Svidníka Peter Tholt.

o 7. miesto - prvý zápas - (na odvety):
COP Trenčín - VK Slávia Svidník 3:0 (15, 14, 21)
59 min, rozhodovali: Čuntala a Vaško