Stredoškoláčka Emma vyhrala literárnu súťaž

n 27.4.2016 18:00 - Stará Ľubovňa

Študentka strednej školy Emma Tomková zo Starej Ľubovne je víťazkou literárnej súťaže Čo majú spoločné Indonézia a Slovensko?

Koncom minulého roka súťaž vyhlásila Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) s Veľvyslanectvom Indonézskej republiky v SR. Stredoškoláci sa do nej mohli prihlásiť do 31. marca 2016 zaslaním eseje na PEVŠ. Najviac sa hodnotiacej komisii páčila esej Emmy Tomkovej s názvom Neprebádaná Indonézia & naše krásne Slovensko. Cenu v podobe značkového tabletu víťazke odovzdal veľvyslanec Indonézskej republiky Djumantoro Purwokoputro Purbo a riaditeľka obchodu a marketingu PEVŠ Zuzana Ihnátová.

Víťazka sa priznala, že cestovanie a spoznávanie iných kultúr ju veľmi láka, aj keď v Indonézii ešte nebola. Preto pri písaní eseje sa o cudzej krajine inšpirovala najmä informáciami na internete a vraj by sa chcela stať novinárkou. „Dlhodobo spolupracujeme na aktivitách s indonézskou ambasádou, či už ide o výmenné študijné pobyty a stáže, alebo nahrávanie spoločných audiovizuálnych projektov v našom Mediálnom centre. Literárna súťaž bola výbornou príležitosťou pre stredoškolákov, ako sa aktívne zapojiť do dialógu, čo majú naše krajiny spoločné a zároveň získať zaujímavé ceny,“ konštatovala na vyhodnotení súťaže Ihnátová.

Text a foto: TASR