Strelecké hody futbalistov FK Humenné

n 27.4.2016 8:33 - Humenné

Futbalisti FK Humenné odohrali v piatej lige dve vydarené stretnutia. Najskôr vyhrali v Kochanovciach 7:0 a potom doma s Kamenicou nad Cirochou 6:1.

Humenčania si upevnili prvé miesto. Pred druhým tímom majú šesťbodový náskok.

Kochanovciam dali sedem gólov

Za pekného slnečného jarného počasia, dobre pripravenej hracej plochy a pred peknou návštevou asi 230 divákov sa obe mužstvá pustili do seba. Humenčania od začiatku udávali tempo hry a snažili sa ako prvý dať gól. V 13. minúte zahrávali rohový kop a k odrazenej lopte sa dostal C. Vasiľ a dal vedúci gól Humenného.

Hostia potom boli stále viac pred bránou domácich, do šance sa dostali Sališ, Jurov, Voroňák, no ich efekt je nulový. V 37. minúte kapitán hostí Jurov potiahol útok, jeho center našiel najlepšieho strelca Humenného Sališa a ten nemal problém streliť gól. Domáci sa snažili vrátiť do zápasu, no ich útoky boli odvrátené pozornou obranou hostí. Do konca polčasu už gól nepadol.

Sališov hetrik

V druhom polčase mali hru v rukách hostia, lepšie kombinovali. V 58. minúte Legdan pekne do behu prihral Jurovi, ktorý obišiel aj brankára domácich a dal tretí gól. Domáci akoby rezignovali a kondične odpadli. V 66. minúte sa obranou hostí predral C. Vasiľ, ktorý prehodil domáceho brankára a bolo 0:4 pre hostí.

Hostia hrajú dobre kombinačne a v 77. minúte Sališ dáva svoj druhý gól. O päť minút neskôr opäť Sališ zvýšil na 0:6. Štyri minúty pred koncom zápasu Jurov centruje a jeho center Legdan usmernil do brány. Domáci okrem nastreleného brvna hosťujúceho Vohara neohrozili. Bola to krutá prehra Kochanoviec. Na jar Kochanovce nezískali ani bod, nedali ani gól a dosiahli skóre 0:18.

Ani Kamenicu nešetrili

V 19. kole hrali Humenčania doma v derby s Kamenicou nad Cirochou, ktorá sa nachádza v pásme zostupu a každý bod z ihriska súperov je dobrý. Po skončení súťaže sa mužstvu Kamenice odpočítajú tri body. Humenčania idú za svojim cieľom vyhrať súťaž a postúpiť vyššie a to sa im darí. Majú najlepší útok a obranu, dvoch vynikajúcich brankárov.

Obe mužstvá v úvode zápasu hrali opatrne. V 13. minúte výborne hrajúci Legdan potiahol útok a jeho center Jurov premenil vo vedúci gól. O tri minúty neskôr domáci Voroňák dal z 25 metrov druhý gól. Domácim sa hra darí a v 20. minúte najlepší strelec domácich dal gól a je 3:0.

Hostia zahrávajú v 31. minúte rohový kop a po chybe domácich hráčov Albičuk znižuje na 3:1. O niekoľko minút neskôr Mikloš chybuje, ale domáci brankár Slávik bravúrne zachránil. Tri minúty pred koncom prvého polčasu hosťujúci S. Mikula brutálne fauluje Jurova, za čo je vylúčený.

V druhom polčase domáci dobre kombinujú a v 48. minúte dobre hrajúci Voroňák dal štvrtý gól. Domáci sa predbiehajú v zahadzovaní šancí. Skóre ešte vylepšili Legdan a M. Babin. Zápas skončil 6:1 pre domácich. Ďalší zápas odohrajú Humenčania na ihrisku v Čiernom nad Topľou.

Text a foto: (pa)

Kochanovce – FK Humenné 0:7 (0:2), góly: 13. C. Vasiľ, 37. Sališ, 58. Jurov, 66. C. Vasiľ, 77. sališ, 82. Sališ, 86. Legdan, ŽK: Ihnát, Kulman, Suchanič, Rada – Legdan. Pred 230 divákmi rozhodoval Martin Filipák – Dávid Bereš, Gabriel Svat. FK Humenné: Vohar – Jurov, C. Vasiľ (73. Kemény), Mikloš (61. Babin), Legdan, Sališ, Voroňák, P. Vasiľ (66. Šatník), J. Šaro, Krajník, Petričko.

FK Humenné – Kamenica nad Cirochou 6:1 (3:1), góly: 13. Jurov, 16. Voroňák , 20. Sališ, 48. Voroňák, 58. Legdan, 81. Babin – 31. Albičuk, ŽK: Voroňák, Sališ – Mišľan, Šedzmák, Mihalič, 42. ČK: Mikula. Pred 340 divákmi rozhodoval Marcel Bochnovič – Marek Tomáš, František Izrael. FK Humenné: Slavik – Jurov (46. Šatník), C. Vasiľ, P. Vasiľ (69. Kemény), Mikloš (65. Babin), Legdan, Sališ, Voroňák, Šaro Krajník (72. Turek), Petričko