Navštívili nás izraelskí študenti

n 26.4.2016 8:27 - Humenné

Skupina 8 študentov a 2 pedagógov z izraelského mesta Haifa, pricestovali v pondelok, 11. apríla 2016, do Humenného. V mene mesta Humenné ich privítal prednosta Mestského úradu, Ondrej Bartko, ktorý im zaželal príjemný pobyt v našom meste.

Keďže sa ich pobyt uskutočnil v spolupráci s Obchodnou akadémiou v Humennom a so Strednou priemyselnou školou v Snine, prihovorila sa im taktiež riaditeľka Obchodnej akadémie v Humennom, Alena Židová a riaditeľka SPŠ Snina, Alena Romanová.

Pre študentov a ich pedagógov bol pripravený zaujímavý program, v rámci ktorého, okrem iného navštívili Obchodnú akadémiu v Humennom, Múzeum Andyho Warhola, pravoslávny chrám v Medzilaborciach, synagógy v Prešove a v Košiciach, koncentračný tábor v Osvienčime, SPŠ v Snine, vodnú nádrž Starinu, drevené kostolíky, Národný park Poloniny, či observatórium v Kolonici.

Počas celého pobytu, ktorý sprostredkoval predseda Židovskej náboženskej obce v Humennom, Juraj Levický, boli na základe spolupráce so spomínanými školami, ubytovaní v rodinách slovenských študentov, vďaka čomu lepšie spoznali naše zvyky a našu kultúru.

Text a foto: (eh)