Colníci zadržali tonu nelegálneho tabaku. Škoda je obrovská

n 27.4.2016 7:46 - Trenčiansky kraj

Tonu nelegálneho tabaku zadržali minulý týždeň colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) v Trenčianskom kraji. Škoda predstavovala viac ako 100.00 eur.

Colníci skontrolovali päť bytových a nebytových priestorov v mestách Žiar nad Hronom a Prievidza. "Počas akcie sa potvrdili predtým získané informácie o nelegálnom predávaní tabaku v tejto oblasti. Nelegálnou činnosťou si „prilepšoval“ Daniel K. (29) z Trenčína," uviedla hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Zadržanie tabaku

Muž podľa jej slov kupoval väčšie množstvá nelegálneho rezaného tabaku, ktorý následne balil a predával bez označenia kontrolnými známkami. "V 'podnikaní' mu pomáhali aj priateľka, brat a otec.

Jeho priateľka má pritom spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom fajčiarskych potrieb – v tomto prípade slúžila na krytie nelegálnej distribúcie tabaku, ktorý nebol označený kolkami," dodala Macíková.

Pekný úlovok

Pri akcii Kriminálny úrad finančnej správy zadržal 4121 kusov spotrebiteľských balení tabaku (gramáž 50 – 150 g, dokopy cca 588 kg tabaku), cca 177 kg voľne sypaného a rezaného tabaku, cca 487 kg tzv. SCRAP-u. Ďalej elektrické váhy, zváračky na plastové obaly, prázdne vrecká na tabak.
 

ZAUJÍMAVOSŤ: V obci kosia ekologicky. Ovcami

Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov colníci vyčíslili na 88 952,21 eura a únik na dani z pridanej hodnoty na 17.790,44 eura. Celkovo tak ide o 106.742,65 eura. V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody v rozsahu jeden až päť rokov.

TASR