Viac foto v galérii

Bojíte sa pavúkov? Po Akvatere sa už nebudete

n 26.4.2016 14:32 - Trnava

„Slávia“ opäť prichýlila stovky zvierat obývajúcich akváriá a teráriá. Ich krása prilákala množstvo chovateľov, ale aj obdivovateľov.

Na tohoročnej výstave AkvaTera Trnava sme mohli nájsť všetko- od zlatej rybky po 4 metrového pytóna. Na skoro 300 stoloch sa v nedeľu 24. apríla v Mestskej športovej hale Slávia predstavilo viac ako 80 vystavovateľov. Nechýbali tu plazy, hady, korytnačky, pavúky a hmyz rôznych veľkostí a farieb z takmer celého sveta.

„Rózky“ sa netreba báť

Tradične najväčšiu radosť z „príšeriek“ mali deti. Neváhali sa vyfotografovať s hadom či z „pavúčikom“ grammostola rosea, známym tiež ako horský pavúk, ktorého jeho chovateľ s láskou nazýva Rózka.

Mohli si tak možnosť vyskúšať  či je naozaj hadia koža slizká alebo zistiť či pavúk hryzie. A samozrejme aj zistiť, že veľa z toho, čo sa o zvieratách z terárií hovorí, v skutočnosti nie je pravda.   

Na zvieratká sa prišli pozrieť desiatky návštevníkov

Pre množstvo chovateľov predstavujú vystavované zvieratá lásku na celý život. Na AkvaTeru prišli svojich miláčikov predstaviť chovatelia zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska a Maďarska. Mnohé z nich si tu zároveň našlo svojich nových majiteľov.

Okrem rekordného počtu vystavených zvierat sa tu totiž zišiel aj rekordný počet návštevníkov. „Slávia“ praskala vo švíkoch.

AkvaTera Trnava 2016 je najväčšou akvaristicko-teraristickou výstavou na Slovensku, ktorá aj po minulé ročníky lákala, okrem ostrieľaných chovateľov, aj širokú verejnosť. Deti sa každoročne tešia na možnosť odfotografovať sa s hadom či pavúkmi, ale aj možnosť zoznámiť sa s tými najrôznorodejšími živočíchmi na svete.

 

Text a foto: Adriána Kondlová