Ružinovčania sa zabavia v retro štýle

n 26.4.2016 11:27 - Bratislava II

Už túto sobotu 30. apríla pocestuje Park Andreja Hlinku späť v čase, a to až do 70. a 80. rokov. Dôvodom bude prvé stretnutie na Ružinovskom retro majálese. Návštevníci sa počas neho prenesú do obdobia vinylov, beatových hitov, trabantov, legendárnych céčiek či cukrovej vaty.

Zároveň sa stanú súčasťou dvoch pokusov o vytvorenie slovenského rekordu.

Na úvod tvorivé dielne detí

Ružinovský retro majáles odštartuje ráno tvorivými dielňami pre deti, v ktorých si budú môcť vyrobiť májové mávadlá, pomaľovať tváre či zacvičiť si v rytme s Box team legends. Nebude chýbať ani retro diskotéka s Maťom Martinčekom. O pol dvanástej odštartuje prvý pokus o vytvorenie slovenského rekordu a to konkrétne v najdlhšej reťazi z céčiek.

Popoludní sa Ružinovčania môžu tešiť aj na Detský folklórny súbor Kremienok, súťaž o najštýlovejší retro kostým, výstavu veteránov, či retro stánky s občerstvením. Súčasťou bude aj ľudová burza zameraná na predaj a výmenu retro vecí.

Ľudová veselica a sprievod

Popoludní príde na rad ľudová veselica a novovzniknutá tradícia - sprievod od DK Ružinov v doprovode dychovky Veselá muzika, Hasičov Prievoz, FS Karpaty a mažoretiek Liviana. Po ňom bude nasledovať po 15. hodine stavanie mája. Každý, kto sa do sprievodu zapojí v retro kostýme, získa poukaz na občerstvenie.

V podvečer majálesu po 18. hodine sa Ružinovčania spolu so SZUŠ Prokofievova pokúsia dosiahnuť ďalší slovenský rekord a to v počte tancujúcich na jednotnú zostavu spartakiády. Ružinovský retro majáles vyvrcholí koncertom kapely Tiktaci, Janka Lehotského a retro diskotékou. Moderátorom podujatia bude Rasťo Piško.

PROGRAM

9:30 Tvorivé dielne pre deti

10:30 Elá Hop - Divadlo Piki

11:30 Pokus o Slovenský rekord v najdlhšej reťazi z céčiek

14:00 FS Kremienok

14:30 Sprievod (od DK Ružinov)

15:00 Príhovor Rasťa Piška, Mažoretky Liviana

15:15 Stavanie mája - FS Karpaty a Hasiči Prievoz

16:00 Vystúpenie FS Poleno

(byt, mš), foto: TASR