Viac foto v galérii

FOTO: Netradičná oslava titulu: Nitrania ju absolvovali bez cigár či šampanského

n 23.4.2016 10:00 - Nitra

Nitrianski hokejisti sa konečne dočkali. Historicky druhú účasť vo finále play-off najvyššej súťaže premenili na premiérový titul. Po triumfe v šiestom zápase série sa však ukázalo, že na okamžité oslavy neboli poriadne pripravení, keďže v šatni chýbalo slávnostné šampanské aj tradičné cigary. Hlavnú radosť si tak vychutnajú až so svojimi fanúšikmi pod Zoborom.

Tradičný pohľad do majstrovskej šatne, zahmlenej dymom cigár a mokrej od striekajúceho šampanského, sa tak nekonal.
 

NEPREHLIADNITE: Dobojované! Hokejový titul majstra Slovenska putuje pod Zobor

„Nechceli sme to zakríknuť a preto sme sem nič také ani neniesli. Odložíme si to na doma. Tam to oslávime a verím, že tie oslavy potrvajú dlho,“ vysvetlil skúsený útočník Nitry Juraj Štefanka.

Radosť v šatni a na ľade bola i tak obrovská. Nitrania sa po prevzatí majstrovskej trofeje zoradili do kruhu pod malým sektorom svojich fanúšikovi a za ich stáleho skandovania si podávali z ruky do ruky pohár Vladimíra Dzurillu.

„Je neskutočne ťažký, niektorí chalani s ním mali problémy,“ zasmial sa kapitán Dušan Milo, ktorý mohol porovnávať, keďže v kariére zdvihol nad hlavu už aj trofej pre majstra sveta.

Nastane pod Zoborom „anarchia“?

V piatok sa však tešil z premiérovej slovenskej. „Musíme si to užiť a poriadne osláviť, aby sme mali na čo spomínať. Je to veľká radosť. Takto mali tie zápasy vyzerať, prvá dva tu nám príliš nevyšili, ale dnes sme to zvládli,“ dodal.

Obrovskú radosť mal aj útočník Marek Slovák, ktorého do Bystrice prišli podporiť aj rodičia: „Je to neskutočné, neviem si predstaviť čo bude, keď prídeme domov. Nastane anarchia, podľa mňa padne mesto, dnes, zajtra, celý týždeň budú neskutočné oslavy.“

„Naši ľudia i každý jeden chalan si to zaslúžia. Zomkli sme sa tu v tíme, spravili sme neskutočný kolektív a odrazom je tento pohár, ktorý teraz dvíhame nad hlavu.“


TASR, foto: TASR