V prvom finále prehrali Čajky o osem bodov

n 19.4.2016 9:34 - Piešťany

Piešťanské Čajky majú za sebou prvý finálový zápas proti Good Angels Košice. Piešťanky v Angels aréne doťahovali svoje súperky, no napokon prehrali o osem bodov 61:69.

Košičanky vstúpili do finále päťbodovou sériou a už v úvodnej štvrtine si vytvorili rozhodujúci náskok. Jurčenková zvýšila trojkou v 4. minúte na 13:2 a podčiarkla domácu hernú pohodu. Jurčenková s Hruščákovou sa síce rozstrieľali, ale Čajky zvládli lepšie záver prvého dejstva a stiahli rozdiel na sedem bodov (14:21).

Do polčasu sa však výraznejšie nedotiahli. V druhej štvrtine zaujal najmä trojminútový úsek plný nepresností, bodové suchoty prerušila až Žirková na 23:16. Po Bálintovej presnej muške napokon odišli Košičanky na polčas za stavu 31:22.

Dotiahli sa na štyri body

Vybudovaný náskok si v ďalšom priebehu bez väčších problémov udržali, úspešnou sériou ho dokonca ešte navýšili. Bodové vrece sa po opatrnejšom začiatku roztrhlo až v závere štvrtiny a pre hostky pokračovali hody aj na začiatku štvrtej zásluhou Engelmanovej.

Čajky do poslednej časti vleteli výborne, vynútili si fauly a dokonca sa Košičankám priblížili v 37. minúte na štyri body 62:58. Domáce hráčky však obrat nedovolili a pripísali si prvý finálový bod za víťazstvo 69:61.

Hlasy po zápase

Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky): „V úvode sme hrali príliš ustráchane, v troch štvrtinách sme vplyvom nedostatočnej koncentrácie zaznamenali strelecké hluché pasáže a potom nám neostávalo nič iné, ako súpera bodovo naháňať. V týchto zápasoch si nemôžeme dovoliť takéto výpadky, pretože tak kvalitný tím ako Good Angels to zákonite využije.“

Martin Pospíšil (hlavný tréner, Piešťanské Čajky): „O zápase rozhodli naše nástupy do oboch polčasov, v úvode ktorých sme nedbanlivou hrou pod obomi košmi získali manko a jeho znižovanie nás stálo veľa času a ešte viac síl. Tie potom chýbali v závere, keď sme sa síce dotiahli na štyri body, no kľúčové strely sme nepremenili, za čo nás Košice okamžite trestali a zaslúžene zvíťazili.“

(jv)

Finále play-off − 1. zápas:

Good Angels Košice - Piešťanské Čajky 69:61 (31:22) TH: 19/27 - 10/12, fauly: 19:28, trojky: 4 − 5

Zostavy a body:

Good Angels: Oblaková 8, Bálintová 14, Hruščáková 15, Jurčenková 10, Kupčíková 4 (Žirková 7, Janoščíková 2, Stehlíková 3, Hrynková 6)
Čajky: Oroszová 13, Pilátová 0, T. Páleníková 11, M. Páleníková 10, Parkerová 6 (Dudášová 2, Whittingtonová 6, Felixová 2, Engelmannová 11). Stav série 1:0