Hádzanári zdolali doma Šaľu

n 1.4.2016 9:42 - Považská Bystrica

Hádzanári Považskej Bystrice sa aspoň čiastočne revanšovali hráčom Šale za „vyfúknutie“ poslednej semifinálovej miestenky v extraligovom play-off. V ôsmom kole nadstavbovej časti skupiny o prvé až šieste miesto ju zdolali päťgólovým rozdielom.

V zápase 8. kola Považská Bystrica v tabuľke štvrtú Šaľu. Stretnutie lepšie zvládli domáci a zaslúžene vyhrali 30:25.

Zápas splnil účel

„Sme spokojní s víťazstvom. Na súperovi bolo vidno, že už má istotu play-off a prispôsobil tomu aj zostavu. Ale pre nás to náboj malo, keďže chceme sezónu zakončiť domácimi víťazstvami. Veľmi slušne sme bránili v prvom polčase, hoci nejaké nešťastné strely nám tam prepadli.

Z toho sme ťažili v prechode do útoku, hoci nie všetko sme dotiahli,“ povedal tréner považského tímu Václav Straka, ktorý dodal: „Zápas splnil účel, keď sme vyhrali a aj si všetci zahrali, s čím je spokojnosť, hoci niektoré pekné akcie gólom neskončili. Bol to férový zápas, v ktorom bolo vidieť, že v tabuľke už posuny nenastanú,“ zhodnotil stretnutie domáci tréner Václav Straka.

Reakcia kouča hostí

Hádzanári Šale sa snažili dostať späť do zle rozbehnutého zápasu, ale napokon sa im to nepodarilo. A to napriek tomu, že v druhom polčase sa v jednom momente dotiahli len na rozdiel jedného gólu.

„Blahoželám súperovi k víťazstvu. My sme mali zdravotné problémy, v dôsledku čoho sa nám rozsypala obrana, keďže Masaryk a Páleš sú zranení. Ale ostatným chlapcom nemôžem uprieť snahu, hoci mi od nich chýbala väčšia agresivita v obrane.

Útok a prechod do útoku boli ako na EKG, raz lepšie a raz horšie. Zaslúžene sme dnes prehrali,“ skonštatoval kormidelník hostí Ján Kolesár a dodal: „Mali sme urobiť menej chýb a dať gól. No my sme v podstatných fázach stratili loptu zlou prihrávkou alebo nedisciplinovanou streľbou.

Vtedy nám absentovala herná disciplína. Točili sme skoro všetkých hráčov, a hoci to bol zápas o body, nebol pre nás už tak kľúčový a hráči mali problém sa dostať do hry. Chcel som ich vidieť, ako budú znášať tlak, keď príde ostrejší zápas.“

Sumár zápasu extraligovej nadstavby o 1. – 6. miesto:
/8. kolo/
MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 30:25 (18:14 )
Najviac gólov:
Firit a Vallo po 6, Š. Macháč a Kasagranda po 4, M. Kozák 4/1, Dyba 3 - Melnyk 5/2, Michniewicz 5/1, Krok 3, S. Mazár 5, Buvala 4. Rozhodovali: Haščík – R.Sivák, Vylúčení:
5:3, 7 m hody: 1/1 – 3/3

(pb), msk.sk