Hádzanárky v tabuľke WHIL šieste

n 10.4.2016 9:34 - Partizánske

Hádzanárky Slávie Partizánske v posledných dvoch kolách česko-slovenskej súťaže WHIL zaznamenali dve prehry a v aktuálnej tabuľke im patrí šieste miesto. Najskôr prehrali v Zlíne 18:26 a potom v 24. kole podľahli doma Michalovciam 22:30.

Zlín – Partizánske 26:18

Hráčky Zlína dominovali na domácej palubovke od úvodných minút. Rýchlo si vypracovali asi trojgólový náskok a do šatní išli dokonca za stavu 11:7. Aj v druhej časti hry diktovali tempo hry hádzanárky Zlína.

V 40. minúte viedol domáci tím už o sedem gólov a päť minút pred koncom viedol domáci tím dokonca rozdielom desiatich presných zásahov. Záverečnú kozmetickú korekciu výsledku potom Partizánskemu zariadili Savičová s Hollou.

Reakcia trénera

„Dievčatá hrali s väčším odhodlaním, dodržali taktické pokyny, čo sme si povedali. Bol to krásny kolektívny prejav. V závere dievčatá ukázali krásne veci, hrali veľmi odhodlane.

Od začiatku nám fungovala obrana, premieňali sme protiútoky, streľba bola usmernená, disciplína nám nechýbala tiež. Dievčatá sa dnes presvedčili, že ten gól sa dá dať, ak sa chce.

Dnes to bol najlepší výkon sezóny v taktickom prevedení,“ povedal tréner HC Zlín Peter Sabadka.

Partizánske – Michalovce 22:30

Iuventa mala raketový štart do zápasu, keď v tretej minúte po dvoch góloch Perederyjovej a jednom Fiľkovej - Trehubovej viedla 3:0.

Domáce síce znížili po presnom zásahu Michnovej na 2:3 a Szokeovej v 8. minúte na 3:4, no potom prišli góly Levčenkovej a Holešovej z rýchlych kontier a Iuventa opäť viedla v desiatej minúte o tri góly (3:6).

Trojgólové vedenie si Michalovčanky udržiavali aj na začiatku pätnástej minúty, kedy Levčenková dala na 5:8 a takisto aj v 18. minúte, kedy Fiľková - Trehubová upravila na 7:10.

V 22. minúte síce Savičová znížila počas vylúčenia Golubevovej na rozdiel jedného gólu (10:11), no záver prvého dejstva vyšiel lepšie interligovému lídrovi, ktorý záverečných osem minút vyhral 5:2 a v polčas tak viedol bezpečným štvorgólovým vedením 16:12.

Po zmene strán

Druhý polčas začal dvoma presnými zásahmi Jevgenije Levčenko a keď Julia Kučerová dala v 38. minúte už na 20:13 v prospech svojho tímu, bolo jasné, že Iuventa nezakopne ani na ihrisku slovenského vicemajstra.

Ten sa síce snažil niečo s výsledkom urobiť, rozbehnuté Michalovčanky ale nechceli pripustiť drámu. V 46. minúte po ďalšom góle Julie Kučerovej viedli už rozdielom desiatich gólov (14:24) a pevným krokom tak kráčali k dvom dôležitým bodom.

O viacgólové vedenie neprišli zverenky trénera Františka Urbana až do samého záveru duelu a po výhre 30:22 sú tak už iba jedno víťazstvo od oslavy tretieho prvenstva v spoločnej súťaži v rade.

Sumáre zápasov WHIL
/23. kolo/
HC Zlín – Slávia Partizánske
Najviac gólov: Birkušová 6/2, Kamenářová 6, Gärtnerová 3, Nygrýnová 3, Andrýsková 3 – Geričová 5, Michnová 4/2, Blažeková 3. Rozhodovali: Hanák, Pavlíček. Sedemmetrové hody: 2/2 – 3/3, vylúčené: 5:4, 95 divákov.

/24. kolo/
Slávia Partizánske – Iuventa Michalovce 22:30 (12:16)
Najviac gólov: Savičová 6, Szokeová 6, Michnová 5, Blažeková 2, Geričová 2, Hollá 1 – Kučerová 7, Levčenková 7, Trehubová 5, Perederyjová 5, S. Nagyová 2, Wollingerová 2. Rozhodovali: M. Sivák a Oťapka. Sedemmetrové hody: 2/0 - 0, vylúčené: 3:11, 300 divákov.