V zastupiteľstve nastali zmeny

n 19.4.2016 17:26 - Piešťany

Piešťanské mestské zastupiteľstvo má nového člena. Po zložení poslaneckého sľubu sa ním na aprílovom zasadnutí stal Marián Urbánek. Staronový poslanec na tomto poste nahradil Evu Wernerovú, ktorá sa mandátu vzdala.

Marián Urbánek kandidoval v komunálnych voľbách v roku 2014 za KDH a získal 932 hlasov. V prvom volebnom obvode skončil ako druhý náhradník. Jozef Beňačka, ktorý bol pred ním, však do zastupiteľstva nastúpil namiesto Miloša Tamajku, ktorý sa stal primátorom.

Marián Urbánek je tretím „straníckym“ poslancom. V mestskom zastupiteľstve ešte pôsobia za KDH Andrej Klapica a za SDKÚ-DS Iveta Babičová. Najväčší poslanecký klub Spoločne pre Piešťany má po novom namiesto jedenástich len desať poslancov. Spolu s Evou Wernerovou mali v zastupiteľstve väčšinu – jedenásť z 21 zástupcov.

Zmeny aj v mestskej rade

Po odchode Evy Wernerovej z poslaneckých lavíc, nastali zmeny aj v mestskej rade a komisii pre stratégiu a rozvoj mesta, ktorých bola členkou. V mestskej rade ju nahradila Iveta Babičová, ktorá patrí medzi služobne najstarších členov mestského zastupiteľstva.

Mestská rada je poradným orgánom primátora mesta. Je zložená z poslancov mestského zastupiteľstva a jej činnosť upravuje rokovací poriadok. Mestská rada je iniciatívnym, výkonným a kontrolným orgánom mestského zastupiteľstva a jej najbližšie rokovanie sa uskutoční 10. mája. Novým členom Komisie pre stratégiu a rozvoj mesta sa stal Štefan Lipka.

Text a foto: (eb)