Do práce na bicykli pôjdeme aj my

n 20.4.2016 18:00 - Piešťany

O niekoľko dní na Slovensku opäť odštartuje národná kampaň s názvom Do práce na bicykli, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. Súťaž sa uskutoční už po tretí raz a opäť sa zapojí aj naše kúpeľné mesto.

Do práce na bicykli 2016 sa uskutoční od 1. do 31. mája. Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší národný cyklokoordinátor, pričom bude opäť vyhodnotené mesto s najväčším počtom najazdených kilometrov, mesto s najväčším počtom zapojených tímov, obe v priemere na počet obyvateľov a bude vyhodnotená aj spoločnosť, v ktorej sa zapojil najväčší počet tímov.

Registrácia tímov do 26. apríla

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktoré sa v termíne do polovice apríla oficiálne zaregistrovali na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Do uvedeného dátumu to stihlo 60 miest a obcí, medzi nim aj Bratislava, Trnava, Hlohovec či Myjava. Do súťaže sa prihlásili po tretí raz aj Piešťany. Teraz sú na ťahu tímy, ktoré sa musia zaregistrovať do 26. apríla.

Jednotlivé tímy musia tvoriť členovia jednej firmy alebo inštitúcie so sídlom alebo pracoviskom v danom meste. Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci alebo tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií. Jeden tím môže mať 2 – 4 členov. Z jednej firmy môže súťažiť ľubovoľný počet tímov.

Najazdili sme takmer 20 000 km

Vlani sa do súťaže zapojilo 55 samospráv s 2 870 súťažiacimi. Celkovo najazdili 372 044 kilometrov a uskutočnili 60 248 jázd. V Piešťanoch súťažilo 46 tímov s 160 členmi. Tí počas mesiaca máj najazdili 19 455 km a urobili 4 293 jázd.

V kategórii počet najazdených kilometrov k počtu obyvateľov sa Piešťany umiestnili na druhej priečke. V kategórii celkový počet najazdených kilometrov Piešťany skončili šieste.

Text a foto: (eb)