Pozvánka na Baťák

n 26.4.2016 10:00 - Skalica

V nedeľu, 1. mája, sa tradične otvorí plavebná sezóna v prístave na Baťovom Kanáli. Tentoraz to bude mať slávnostnejší ráz, pretože to bude jubilejný desiatykrát.

Mesto Skalica a prevádzkovateľ prístavu pozývajú všetkých Skaličanov i „cezpoľných“ na odomykanie plavebnej sezóny. Pripravený je pestrý program.

Predstavia sa Přístav z Brna, TNT, Lilly, ZUŠ Holíč, ZUŠ Unín, ZUŠ Gbely, cimbalová hudba Šibenka, David Vépy, FS Skaličan, Sanchcez Amsterdam a latinsko-americké Tance Classic z Hodonína.

Deti sa môžu tešiť na zábavný areál s množstvom tvorivých hier, aktivít a súťaží, ktoré pripravia študenti strednej odbornej školy J. Čabelku z Holíča.

Veľkým lákadlom bude nesporne show v podaní Street Workout Skalica. Pripravená bude ponuka zaujímavých produktov od sušeného ovocia, domácich koláčov až po remeselné výrobky.

Čerešňa ako symbol jari

Na pamiatku otvorenia jubilejnej 10. sezóny sa organizátori rozhodli zasadiť v areáli prístavu strom čerešne, ktorý bude symbolom jari a návštevníci si pri ňom budú môcť dať bozk, tak ako to káže tradícia. Lákadlom bude i ukážka unikátnych vojenských vozidiel, ktoré si budú môcť návštevníci počas dňa prehliadnuť.

Nadšenci motorizmu a cestovania si prídu na svoje pri prezentácii českých dobrodruhov, ktorí na Babete precestovali kus sveta. Tým, ktorým bude horúco, sa budú môcť schladiť pri prezentácii autentických záberov z dobrodružnej plavby na Antarktídu, ktorá bude situovaná na výletnej lodi kotviacej v prístave.

Počas dňa si môžete prehliadnuť interiéry kajutových lodí a možno si vybrať niektorú na svoju dovolenku po Baťovom kanáli. A samozrejme, záujemcovia sa budú môcť previezť loďkou po Baťáku. Program sa začína o desiatej hodine.

Text a foto: (em)