Deti sa učia v knižnici, ale aj v lese

n 20.4.2016 8:35 - Levoča

Levočská mestská knižnica pripravila počas apríla a mája pre školákov projekt s názvom Jar v lese.

Andrea Žihalová z Levočskej mestskej knižnice uviedla, že tento nápad vznikol podľa celoslovenskej kampane Les ukrytý v knihe. Deti sa dozvedia informácie o lesoch nielen v knižnici, ale vyberú sa aj na prechádzku do prírody.

Múdrosti z kníh priamo v lese

„Žiaci dostanú v knižnici len stručné informácie od lesníkov, pretože máme vymedzený čas. Preto sa v máji vyberieme v dopoludňajších hodinách na environmentálnu vychádzku priamo do prírody. Pre deti je to zaujímavejšie, sú na čerstvom vzduchu, zažijú vôňu lesa, spev vtákov. Okrem toho vidia aj nedostatky, napríklad odpadky, ničenie stromov, ktoré zanechajú nezodpovední ľudia,“ uviedla pre TASR Žihalová. Doplnila, že v prírode sa zas naučia ako sa v nej majú správať, ako sa obliecť, či ako sa zachovať v prípade zranenia.

Učia odborníci      

„Účastníkov akcie sprevádza František Divok z Národného parku Slovenský raj. Ten im podrobne vysvetlí, čo nám príroda dáva. Zameriavame sa na rastliny, stromy a zvieratá, ktoré rastú a žijú v našom regióne. Zapája ich do rôznych hier,“ vysvetlila Žihalová. Environmentálny projekt je určený pre 2. stupeň základných škôl. „Je jedinečný v tom, že školáci sa v knižnici dozvedia základné informácie, prelistujú si encyklopédie a neskôr v teréne vidia všetko naživo,“ vysvetlila pracovníčka mestskej knižnice.

TASR. foto: TASR