Slovenky v Partizánskom vyhrali aj prehrali

n 1.4.2016 17:16 - Partizánske

Slovenské reprezentantky v hádzanej odohrali nedávno v Partizánskom dve medzištátne stretnutia. Zverenkyne trénera Dušana Poloza najskôr v kvalifikácii ME 2016 zdolali Fínsko 25:9, no o štyri dni prehrali v prípravnom dueli s B-tímom Nórska 27:33.

Slovenské hádzanárky si v kvalifikácii na európsky šampionáte pripísali na konto druhé víťazstvo. Na palubovke v našom meste potvrdili úlohu veľkého favorita jasným triumfom o 16 gólov a sú stále v hre o postup na decembrové ME vo Švédsku.

Slovensko – Fínsko 25:8

Slovenky sa v prvom polčase prezentovali najmä prvotriednou obranou na čele s brankárkou Súlovskou a v úvodnej tridsaťminútovke inkasovali iba trikrát. Smerom vpred to bolo síce často rozhárané, napriek tomu nebolo o víťazovi od začiatku pochýb.

Za osem minút svietilo na tabuli 4:0 a v polčasovej prestávke viedli domáce pohodlne o osem gólov, keď sa strelecky darilo najmä autorke štyroch presných zásahov Školkovej.

Druhý polčas

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej polovici. Slovenská ekipa jednoznačne dominovala na oboch stranách ihriska a jej náskok narastal. Szarková zvýšila v 41. minúte už na 17:4 z pohľadu favorita, ktorého dominanciu aj po zmene strán podčiarkla viacerými úspešnými zákrokmi v bránke Súlovská.

Zaplnená hala v Partizánskom sa tak dočkala suverénného víťazstva iba s ôsmimi inkasovanými gólmi.

Slovensko - Nórsko „B“ 27:33

Slovenky nastúpili do odvety už bez viacerých hráčok základnej zostavy (Súkenníková, Školková, Szarková, Horňáková) a proti kvalitnému súperovi ťahali od začiatku za kratší koniec. Nórky mali v 12. minúte už štvorgólový náskok 8:4 a ten postupne navyšovali.

O desať minút neskôr to bolo 16:10 z ich pohľadu a sľubný odstup si udržiavali až do polčasovej prestávky. Po zmene strán Slovenky zlepšili obranu a v 43. minúte znížili na rozdiel štyroch gólov 21:25. Desať minút pred koncom viedli Nórky už iba 27:24, no v závere zapli na vyššie obrátky a pripísali si hladké víťazstvo.

Kvalifikácia ME 2016 - 5. skupina:
Slovensko - Fínsko 25:8 (11:3)

Najviac gólov: Školková 7/1, Horňáková 2, Szarková 4, Súkenníková 3, Rajnohová 2, Czaniková 2, Habánková 2 - Hilliová a Näräkkäová po 2. Rozhodovali: Ilievová, Karbesková (obe Maced.), vylúčenia: 4:1, 7m hody: 2/1 - 2/1, 1300 divákov

Slovensko - Nórsko „B“ 27:33 (14:20)

Najviac gólov: Habánková 5, Rajnohová 5/2, Rechtorisová 3, Michnová 3/1, Olšovská 3, Klučková 3, Minarčíková 4 - Jakobsenová 7/2, Oftedalová 4/2. Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčenia: 2:0, 7m hody: 5/3 - 5/4, 730 divákov