Halenár v Borčiciach skončil, údajne predal zápas

n 7.4.2016 16:54 - Ilava

Pôsobenie bývalého slovenského reprezentanta Juraja Halenára v druholigovom futbalovom tíme Iskra Borčice trvalo len dva mesiace. Vedenie klubu s ním po piatom jarnom kole ukončilo spoluprácu.

„Prišiel nám pomôcť postúpiť do prvej ligy. Ale pomýlil sa. Podľa toho, čo som videl, nás chcel dostať do tretej ligy,“ povedal majiteľ ambiciózneho klubu Anton Fabuš. K prvým nezhodám medzi šéfom a hráčom došlo po domácom zápase s Dunajskou Lužnou.

Borčice v ňom prehrali 0:1 a Halenár nepremenil pokutový kop. „Aký kurz bol na víťazstvo Dunajskej Lužnej? 18,0,“ povedal Fabuš a dodal: „Jeho meno nechcem v živote počuť. Každý ma odhováral, aby som ho nebral do mužstva. Vraveli: Rozbije ti kabínu. Halenár mi na to povedal: Rozbijem, ale súperovu.“

(Ne)vyhodený z klubu

Majiteľ klubu tvrdí, že on Halenára nevyhodil. „On zbadal, že to prehnal, a odišiel sám. Ani neprišiel, len poslal kľúče od bytu. Už nikdy by som nechcel angažovať takého hráča, ako je on,“ vyhlásil Fabuš.

Skúsený futbalista Halenár tvrdí, že ho majiteľ z klubu vyhodil. „Vyhodil ma. Bol rázny. Dôvod? Že som pustil zápas s Dunajskou Lužnou a nedal som v ňom penaltu. Neveril som vlastným ušiam, že mi po 15-ročnej kariére niekto také čosi povie.

Na Slovensku je to však možné,“ uviedol 32-ročný útočník. Na svojej nevine trvá. „Žiaden zápas som nepustil. To ku mne nejde. Také niečo by som neurobil. Tvrdenia majiteľa klubu sú výmysly,“ dodal trojnásobný slovenský reprezentant.

(pb)