Tréner Michaloviec po triumfe vo WHIL: Kľúčom k prvenstvu bola fantastická jeseň

n 17.4.2016 15:36 - Michalovce

Hádzanárky Iuventy Michalovce nastúpili do sobotného zápasu 25. kola WHIL proti HC Zlín s istotou titulu v spoločnej česko-slovenskej súťaži. Michalovčanky si prvenstvo zabezpečili už víťazstvom v predohrávanom zápase 26. kola na palubovke Bemaco Prešov. Podľa trénera Františka Urbana je triumf v dlhodobej časti výsledkom správneho sformovania tímu, ktorý sa pred sezónou výrazne zmenil.

Michalovčanky mali už pred zápasom so Zlínom nedostihnuteľný štvorbodový náskok a tak bolo jasné, že po zápase so Zlínom budú nasledovať majstrovské oslavy.
 

NEPREHLIADNITE: NHL: Návrat Gáboríka Los Angeles nepomohol, proti San Jose si ani neškrtol

Tie napokon umocnila presvedčivá výhra 32:16 nad moravským tímom. Gratulácie po zápase prijímali všetky hráčky Iuventy a aj tréner František Urban.

„Prvé oslavy titulu vo WHIL prebehli už s fanúšikmi v hale bezprostredne po zápase. Potom sme sa presunuli do reštaurácie neďaleko haly,“ prezradil tréner František Urban.

Ambiciózny kouč priviedol Iuventu k siedmemu titulu v nadnárodnej WHIL a tretiemu v rade. „Mali sme výbornú jeseň, no pribrzdili nás prehrané zápasy so Slaviou Praha a Porubou. Zápasom v Moste sme sa dostali do potrebnej pohody. Vďaka tomu sme to dotiahli do želaného konca,“ uviedol Urban.

Michalovčanky v sezóne 2015/16 vyrovnali svoje maximum v pohárovej Európe. V Pohári EHF sa prebojovali do osemfinále, v ktorom napokon proti nemeckému TuS Metzingen neuspeli.

Zostanú pokope?

Aj tak je však účasť medzi 16-tkou najlepších európskych tímov najlepším výsledkom v histórii klubu.

„Tá jeseň bola pre mňa nezabudnuteľná. Na čo sme siahli, to sa podarilo. Škoda však dvojzápasu s Metzingenom, najmä prvého z tých zápasov, v ktorom sme viedli o šesť gólov a neudržali to.“

„Na začiatku sezóny sme vymenili asi desať hráčok. Družstvo sa v pomerne krátkom čase sformovalo a ja verím, že zostaneme v takomto zložení aj v ďalšej sezóne. Potom je väčšia šanca, že uhráme dobrý úspech aj v Európe,“ poznamenal.

Už počas účinkovania klubu v Pohári EHF sa kormidelník Michalovčaniek vyjadril, že silné tímy sa budujú dlhšie a práve touto cestou by so svojimi zverenkami rád išiel v ďalšej sezóne.

„Kontrakt ešte mám a môžem povedať, že nemám nutkanie odchádzať inam. Bol by som rád, keby zostali v kádri všetky dievčatá.“

„Trom končia zmluvy, ale myslím, že vzájomná dohoda je na dobrej ceste. Aj ony pochopili, že je potrebné, aby tím bol dlhší čas pokope a potom sa dostavia výsledky,“ dodal František Urban.


Víťazný tím Iuventy vo WHIL 2015/16:

Raquel Alvarez Lafuenteová, Lucia Gubiková, Adriana Medveďová, Mária Holešová, Sofia Nagyová, Jana Dziurová, Jevgenija Levčenková, Jana Barátová, Julia Černovová, Anna Golubevová, Marianna Soročinová, Julia Kučerová, Patrícia Wollingerová, Vladimíra Bajčiová, Františka Solárová, Tatiana Fiľková - Trehubová, Veronika Habánková, Oľga Peteryjová, Vladimíra Kišiková.
 

Prehľad víťazov WHIL:

2002/03: Hypo Niederösterreich
2003/04: Slovan Duslo Šaľa
2004/05: Iuventa Michalovce
2005/06: Iuventa Michalovce
2006/07: Iuventa Michalovce
2007/08: Slovan Duslo Šaľa
2008/09: Iuventa Michalovce
2009/10: DHC Slavia Praha
2010/11: DHC Slavia Praha
2011/12: HK Britterm Veselí nad Moravou
2012/13: DHK Baník Most
2013/14: Iuventa Michalovce
2014/15: Iuventa Michalovce
2015/16: Iuventa Michalovce


TASR, foto: TASR