Na sídlisku Brezovec sa upratovalo i zabávalo

n 17.4.2016 5:41 - Dolný Kubín

Mnohí si možno ešte pamätáte panelákové brigády. Keď sa obyvatelia bytového domu aj niekoľkokrát v roku stretli, aby si svojpomocne skrášlili okolie svojich príbytkov. Tieto brigády sa niesli prevažne v duchu susedských stretnutí. No a o niečo podobné sa v sobotu šestnásteho apríla pokúsila partia okolo mestského poslanca Jána Prílepku, ktorá zorganizovala Jarné upratovanie dolnokubínskeho sídliska Brezovec.

Desiatky obyvateľov sídliska si z vlastnej vôle vzali do ruky vrece a navliekli si rukavice, aby urobili niečo pre svoje okolie. Upratovanie a sadenie stromčekov v okolí bytoviek však malo ešte jeden rozmer. Spoločné spoznávanie sa medzi sebou. Sused dnes nepozná suseda, hoci sa dokonca denne stretávame na ulici. A práve takáto akcia môže pomôcť odbúrať vzájomné komunikačné bariéry. Je fajn počuť: „Poznám vás z videnia“. A nové kamarátstvo je na svete.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Takto sa učilo za komunistov, ukazuje výstava v Dolnom Kubíne

Ak sa k tomu pridá pekné počasie, dobrá káva a zaujímavý kultúrny program, o ktorý sa postarali detičky zo škôlky na Brezovci, Igor Meško s dcérou Denisou a ľudový súbor Trnkárik z neďalekého Žaškova, pol dňa stráveného mimo počítača v tomto prípade rozhodne nie je škoda.

„Za neporiadok v meste si môžeme len mi sami. Preto je našou morálnou povinnosťou si po sebe upratať. Dúfam, že sa nám podarí túto myšlienku rozšíriť na celé mesto,“ hovorí viceprimátor Jozef Šimek, ktorý taktiež priložil ruku k dielu.

Text a foto: Boris Hrudál