Polícia pátra po mužovi podozrivom zo sperevery. Nestretli ste ho?

n 14.4.2016 10:50 - Galanta

Štvrtok 7. apríla sa nezačal pre 34 ročného Erika Vargu dobre. V súčasnosti po ňom pátra polícia.

O mieste jeho pobytu nevie ani rodina

Erik Varga zo Serede je totiž v súčasnosti podozrivý zo spáchania trestného činu tým, že sa dopustil sprenevery. Podľa informácií Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave vo štvrtok 7. apríla odišiel z miesta svojho bydliska a odvtedy nedal o mieste svojho pobytu vedieť ani svojim najbližším.

Podľa predbežných zistení polície by sa mohol zdržiavať v meste Trnava. Ako sa to uvádza v policajnej správe: „Hľadaný muž je 170 cm vysoký, strednej postavy. Má hnedé krátke vlasy a rovnakej farby oči. Naposledy mal a sebe oblečené rifľové nohavice, čiernu lesklú silonovú bundu a sivé botasky.“

V prípade, že by ste vedeli akékoľvek bližšie  informácie o mieste jeho pobytu, neváhajte kontaktovať políciu. Môžete to urobiť buď priamo na oddelení polície, prípadne na telefónnom čísle 158.

Ekonomická trestná činnosť je stále atraktívna

S ekonomickou trestnou činnosťou a borí aj Mestská polícia Mesta Trnava. Podľa jej správy o činnosti za rok 2015 patrila na druhé miesto v celkovom podiele kriminality mesta. Predbehla ju len majetková trestná činnosť. V percentuálnom podiele kriminality bol zhruba každý piaty spáchaný trestný čin v meste ekonomickej povahy (predstavovala až 21,02%).

Oproti majetkovej trestnej činnosti sa ekonomická kriminalita (sprenevera, daňové úniky, podvod, branie úplatku atď.) so skúseností trnavskej mestskej polície vyznačuje najmä tým, že ju páchajú „dôveryhodní občania“, ktorí pre svoje činy častejšie využívajú sprostredkovanie, ktoré ich zdanlivo zbavuje zodpovednosti.

Pre jej páchanie sú používané zvyčajne sofistikované formy, ale nebráni sa ani získavaniu majetkového prospechu násilným spôsobom. Pre Trnavu je dobrou správou to, že posledné ukazovatele hovoria o tom, že je nateraz v meste na ústupe.

 

Text a foto: Adriána Kondlová