Volejbalistky prvýkrát postúpili do finále

n 11.4.2016 18:02 - Kežmarok

Volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok postúpili prvýkrát v histórii klubu do finále extraligy žien. Postup do bojov o zlato potvrdili zverenkyne trénera Jozefa Brédu víťazstvom 3:0 nad Volley project UKF Nitra.

O majstrovský titul sa pobijú s doposiaľ nezdolanou Sláviou EU Bratislava. Prvý duel finálovej série na tri víťazstvá sa uskutoční v sobotu 16. apríla v bratislavskej hale Mladosť.

V odvetných zápasoch o 5. − 8. miesto vyhral VTC Pezinok nad Dobré zo Slovenska Prešov 3:0 a potvrdil rovnaké víťazstvo z palubovky súpera, v druhom zápase zvíťazil TJ Slávia TU Zvolen nad COP Nitra 3:0, keď takisto potvrdil víťazstvo 3:2 z Nitry. V súboji o konečné 5. miesto sa tak stretnú Pezinok so Zvolenom a o 7. miesto budú bojovať volejbalistky COP Nitra s Prešovom.

Prvý set bol vyrovnaný

V prvom sete obe družstvá v preplnenej športovej hale v Kežmarku začali opatrne. Do stavu 6:6 sa tímy striedali vo vedení. Potom domáce prebrali iniciatívu a do prvého technického oddychového času išli s vedením 12:9. Domáce si udržiavali trojbodový náskok až do koncovky setu, v ktorej si hosťujúci tréner za stavu 21:17 zobral druhý oddychový čas, ale domáce to nevyviedlo z koncentrácie a koncovku zvládli a set vyhrali v pomere 25:22.

Dominovali na sieti

V druhom sete domáce začali famózne a vytvorili si náskok 7:2, keď sa na sieti presadzovala najmä Budrovič po skvelých nahrávkach Smák. Hosťujúci tréner sa snažil častými striedaniami zastaviť rozbehnúté domáce družstvo, ale Kežmarčanky hrali výborne a nádhernými zákrokmi v poli privádzali divákov do eufórie. Kežmarčanky boli lepšie a druhý set vyhrali v pomere 25:16.

Zaslúžená radosť

V treťom sete za stavu 2:1 prišla na podanie domáca Smák a pri jej podaní domáce odskočili na 7:2. Nitrančanky sa už nedokázali vrátiť do zápasu a tretí set prehrali 25:14 a celý zápas 3:0. Po konečnom hvizde rozhodcu nastala v kežmarskej hale obrovská radosť z historického postupu do finále extraligy v ktorom sa Kežmarčanky stretnú so Sláviou Bratislava.

Povedali tréneri

Blanka Špaková, asistentka trénera Kežmarku: „Naše hráčky si nenechali újsť príležitosť postúpiť do historicky prvého finále pred skvelým kežmarským publikom. Výborne podávali, čím si vytvorili na súpera tlak a všetky dievčatá dirigované Monikou Smák podali dnes koncentrovaný výkon hodný finalistu. Tešíme sa na finálovú sériu.“

Ľuboš Červeň, tréner Nitry: „Gratulujem, súperovi k postupu do finále.“

(jv), svf.sk

Extraliga žien 2015/2016 − play-off
Semifinále − štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá):
KV MŠK Oktan Kežmarok − Volley project UKF Nitra 3:0 (22, 16, 14)
konečný výsledok série 3:1, Kežmarok postúpil do finále

73 min, rozhodovali: Porvazník a Andrejčák, 500 divákov
Kežmarok: Zátrochová 7, Becková 12, Smák 3, Dragašeková 13, Budrovič 15, Jakušová 10, libero Jagodzinska (Šipošová 1). Tréner: J. Bréda.
Nitra: Grulišová 3, D. Hradecká 1, Richweissová 11, Frindtová 4, Povrazníková 5, Jakábová 6, liberá Poláčková a Búzková (Vlk 1, N. Stümpelová 4, Budáčová 0). Tréner: Ľ. Červeň.