Hokejbalisti postúpili do semifinále, kde ich súperom bude Martin

n 11.4.2016 17:56 - Kežmarok

Štvrťfinálová séria medzi hokejbalistami Ružinovom a Kežmarkom je zatiaľ mimoriadne vyrovnaná. Najmä druhý zápas musel zdvíhať divákov zo sedadiel. Kežmarčania v prvom zápase vyhrali 6:3 a v druhom nešťastne prehrali po predĺžení 3:4. Keďže doma oba zápasy vyhrali, postúpili do semifinále. Ich súperom bude Martin.

V prvom zápase svojho súpera dokonale zaskočili a pripísali si prvý skalp v sérii. Blízko boli aj k druhému, no keď minútu a pol pred koncom tretej tretiny poslal zápas do predĺženia Križan a následne po pár sekundách rozhodol Mydla, museli prehltnúť horkú tabletku.

Rozhodla tretia tretina

„Začali sme dobre, tak ako vždy proti Ružinovu. Rozhodla tretia tretina, keď sa začali pískať podivné fauly. Či boli, alebo nie, to už je na svedomí rozhodcov. Na druhej strane sme mali aj my zahrať presilovky a oslabenia lepšie. Bohužiaľ, také je play-off. Jeden zápas sme zvládli, ideme ďalej,“ povedal tesne po zápase sklamaný útočník MŠK Libor Teplický, ktorý patril po oba dni medzi najlepších hráčov na ihrisku. Vyrovnanie z hokejky Križana prišlo v presilovke, keď sedel na lavici hanby kapitán hostí Šlachtič. Ten niesol celú situáciu veľmi ťažko, hostia cítili krivdu. Aj preto sa Teplický slovkom vyjadril na adresu arbitrov v nie príliš pozitívnom duchu. Ružinov však túto výhodu premenil.

S predvedenou hrou spokojnosť

Napriek sklamaniu sa Kežmarčanom cestovalo domov v dobrej nálade. Prehra v predĺžení bolí, no zverenci trénera Mikšu cieľ splnili. „Hra nebola zlá, bojovali sme, nechali sme na ihrisku všetko. Urobili sme pár chýb, ale tie sa robia vždy. Máme teraz výhodu domáceho prostredia a chceme rozhodnúť. My vieme hrať aj doma dobre. Poznáme to, navyše nás prídu podporiť fanúšikovia,“ burcoval pred domácimi zápasmi reprezentačný krídelník v službách modro-žltých.

Výborné individuálne výkony

V Gajaroch sa po oba dni hral veľmi dobrý hokejbal, po sobote málokto čakal, že sa bude hrať v nedeľu v takom tempe, aké sme mali možnosť vidieť. Bolo naozaj skvelé. Okrem výborných individuálnych výkonov na oboch stranách musíme vyzdvihnúť kežmarskú bojovnosť a srdce, ktoré bilo naozaj veľmi hlasito, ale aj ružinovskú nepoddajnosť a skúsenosťou podmienené zmeny tempa, či zásahmi do zostavy, ktoré priniesli vyrovnanie. Opäť žiaril Oravec, ktorý má momentálne formu ako hrom a na povrchu, ktorý doslova miluje, si robil čo chcel. Sekundovali mu Teplický, Patrik Kromka, Lipták a ako správny kapitán ťahal defenzívu Šlachtič. Druhé stretnutie bolo skvelou reklamou na hokejbal a jediné, čo mu chýbalo, bola lepšia atmosféra v hľadisku. „Stretli sa dve útočné mužstvá, ktoré majú rýchle krídla a napádajú. Súhlasím, že sa hralo vo výbornom tempe a ani neviem, či som také zažil po minulé play-off. Hralo sa veľmi rýchlo, tvrdo a útočne,“ dodal Libor Teplický.

(jv), hokejbal.sk

Výsledky štvrťfinále:

Leaders Ružinov – MŠK Mimisolar Kežmarok 3:6 (0:2, 0:1, 3:3)
Góly: 31. Simon, 32. Střecha, 41. Střecha − 4. Kromka P., 8. Šlachtič, 28. Kromka P., 33. Pisarčík, 39. Teplický, 44. Teplický

Leaders Ružinov – MŠK Mimisolar Kežmarok 4:3 pp (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 18. Střecha, 42. Kečkeš, 44. Križan, 51. Mydla − 16. Oravec, 31. Pisarčík, 39. D. Glevaňák

MŠK Mimisolar Kežmarok - Leaders Ružinov 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0-1:0)
Góly: 1
4. Teplický, 29. Šlachtič, 46. P. Svitana - 21. Rímsky, 25. P. Danko

MŠK Mimisolar Kežmarok - Leaders Ružinov 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) konečný stav série 3:1
Góly: 21. Zwick, 36. Lipták, 39. Lipták, 42. Pisarčík - 41. D. Danko