Pavol Jurčo chce s Košicami postúpiť do Fortuna ligy

n 11.4.2016 17:39 - Levoča

Pavol Jurčo sa v zimnom prestupovom období presunul z Dunajskej Stredy do Košíc, kde prišiel na pol roka. Rodák z Levoče by chcel pomôcť Košiciam k vybojovaniu postupu do Fortuna ligy.

Ako vidíte šance na postup?

Do Košíc sa vrátilo množstvo dobrých futbalistov. Káder je momentálne dostatočne kvalitný. Nemôžeme si však dovoliť podobné zaváhania, ako v posledných dvoch zápasoch, keď sme len remizovali v Seredi a potom doma s rezervou Žiliny.

Aký kolektív ste našli v Košiciach?

Keďže viacerých hráčov som poznal, s chalanmi problém nebol. Navyše aj trénera veľmi dobre poznám. V tíme je aj množstvo mladých hráčov, ktorí vytvárajú dobrú konkurenciu.

Kto bude najväčší konkurent v boji o postup?

Veľké ambície majú Borčice, ktoré však hneď prvé dva zápasy prehrali. Vyzerá to tak, že o postup budeme bojovať s Prešovom. Neprijemným súperom bude aj Liptovský Mikuláš, u ktorého sme prehrali 0:3.

Prečo ste nebodovali naplno v Seredi?

V Seredi sme určite boli bližšie k trom bodom. Myslím si, že rozhodca nás poškodil, keď v prospech nás neodpískal pokutový kop.

Nedávno ste v Slovenkom pohári poriadne potrápili Trenčín...

V tomto zápase sme naozaj podali veľmi dobrý výkon. Trenčín môže hovoriť o šťastnom víťazstve. Presvedčili sme sa, že do najvyššej súťaže patríme.

Sledujete na diaľku dianie v Dunajskej Strede?

Áno. S viacerými hráčmi som v telefonickom kontakte. Videl som aj derby zápas so Slovanom, v ktorom DAC kruto prehral.

Košiciam podľa posledných informácii odrátajú tri body. Ohrozí to vaše postupové ciele?

Počul som o tom. Musíme sa s tým vyrovnať.

Kde budete hrať v ďalšej sezóne?

To ešte neviem. S Dunajskou Stredou sa mi v júni končí zmluva. Ideálne by bolo s Košicami vybojovať postup a zostať v tomto tíme.

(jv)