Dávid Guba kráča k obhajobe majstrovského titulu

n 8.4.2016 17:29 - Medzilaborce

Dávid Guba je na prahu ďalšieho úspechu. S AS Trenčín kráča k obhajobe majstrovského titulu. Navyše Trenčania smerujú aj do finále Slovenského pohára. V posledných dvoch stretnutiach proti Zlatým Moravciam a Ružomberku sa dostal na trávnik ako striedajúci hráč.

Ako sa vám darí?

V tabuľke sme na prvom mieste, mužstvo sa darí. Ideme za svojim cieľom, posledné vysoké víťazstvo nad Ružomberkom zvýšilo naše šance aj v Slovenskom pohári.

Ako sa vám darilo v zápase s Ružomberkom?

Nastupoval som za stavu 2:0 a mojou úlohou bolo podporiť našu útočnú hru. Po mojej akcii dal Rabio aj gól, no nakoniec pre postavenie mimo hry neplatil. Nakoniec sme však ďalšie góly dali a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou.

Víťazstvo 5:1 ste asi nečakali?

Do tohto zápasu sme išli s cieľom vyhrať aspoň s dvojgólovým náskokom. Ružomberok je na jar vo forme, no u nás to nepotvrdil. Päť gólov je naozaj skvelá bilancia.

Ste už jednou nohou vo finále?

Do odvety pôjdeme s cieľom potvrdiť postup. Súpera však nemôžeme podceniť, lebo v domácom prostredí sú Ružomberčania silnejší.

Ťažko sa bojuje o základnú zostavu?

V Trenčíne je veľká konkurencia, ktorá ma však posúva ďalej. Najmä na tréningoch sa snažím trénera presvedčiť o svojich kvalitách.

Ako vidíte šancu na obhajobu titulu?

Osem kôl pred koncom máme pred Slovanom deväťbodový náskok. Všetko máme vo vlastných rukách. Na tabuľku sa nepozeráme. Verím, že doma už nestratíme ani bod.

Čakalo sa, že po domácej prehre so Slovanom bude boj o titul dramatický. Čo sa stalo s mužstvom po tejto prehre?

V zápase so Slovanom sme urobili chyby, ktoré boli potrestané. Na jeseň sme doma nepochodili so Žilinou, s ktorou sme prehrali 1:4, no od tejto prehry sme začínali vyhrávať. Aj prehra so Slovanom nám pomohla.

Aká bude vaša budúcnosť?

Zmluvu s Trenčínom mám do júna 2016. Zatiaľ sme sa ešte nebavili, čo bude ďalej. Ak mi vedenie klubu ponúkne zmluvu, tak rád zostanem. Ak nie, tak si budem hľadať nový klub.

(jv)