Futbalisti pretrhli trojzápasovú smolu

n 11.4.2016 17:25 - Medzilaborce

Futbalisti Medzilaboriec pretrhli trojzápasovú sériu bez bodu. V 21. kole štvrtej ligy zdolali doma Ľubotice 4:2. V tabuľke sú na ôsmom mieste, keď nazbierali 29 bodov.

Medzilaborčania sa hneď od začiatku pustili do svojho súpera. V úvode sa domáci snažili hostí zaskočiť po krídelných priestoroch. V 17. minúte udreli hostia Tomášom, ktorý prekonal Vodilku. O dve minúty mohli domáci prehrávať už o dva góly. Pri Jakubekovej šanci sa vyznamenal Vodilka. Domáci neskladali zbrane a v 25. minúte nový muž v mužstve Pakhomov vyrovnal na 1:1. Medzilaborce ešte pred odchodom do šatní strhli vedenie na svoju stranu. Spolupráca Kuruca s Potomom priniesla vedúci gól domácim. Do polčasu sa už nič nestalo.

Hetrik Potomu

Do druhého polčasu domáci nastúpili s podporou vetra a divák veril, že im pomôže. Viac šancí si vypracovali domáci. V 63. minúte opäť dobrá spolupráca Kuruca s Potomom znamenala dvojgólové vedenie. Potom hostia otvorili hru a v 69. minúte Kosť znížil na rozdiel jedného gólu. Medzilaborčania dokázali na tento gól rýchlo odpovedať. Muž zápasu Potoma definitívne rozhodol o osude zápasu. Domáci bez problémov doviedli zápas do víťazného konca a získali veľmi dôležité tri body.

Text a foto: (pa)

MFK Spartak Medzilaborce – TJ Sokol Ľubotice 4:2 (2:1). Góly: 26. Pakhomov, 40., 63. a 70. Potoma – 17. Tomáš, 69. Kosť, ŽK: Chripák – Michniewicz, Gomulec, Tomáš, Jusko. Pred 150 divákmi rozhodoval Dávid Mano – Zoltán Lang, Marek Žofčák. MFK Spartak Medzilaborce: Vodilka – Holovačko, Lučko (83. Gič), Guba (88. Gaľ), G. Lukáčik, Pakhomov, Chripák, Govos, Potoma, Gavuľa, Kuruc (81. Grib)